Dobra passa tarnowskich szczypiornistów przerwana przez kaliszan
access_time 2021-10-30 10:33:00
W ósmej kolejce spotkań o mistrzostwo PGNiG Superligi piłki ręcznej mężczyzn, drużyna Grupa Azoty Unia Tarnów podejmowała przed własną publicznością Energę MKS Kalisz. Obie ekipy przed tym meczem zgromadziły na swoim koncie taką samą ilość punktów. Kaliszanie zajmowali szóste, a tarnowianie siódme miejsce w ligowej tabeli. Szczypiorniści Grupy Azoty Unii Tarnów walczyli w tym meczu o czwarte z rzędu zwycięstwo.

Początek spotkania zdecydowanie należał do gości. W siódmej minucie prowadzili 1:4. Gospodarze zaczęli odrabiać straty i w 10 minucie doprowadzili do remisu 4:4. Sto dwadzieścia sekund później po strzale Sanka, tarnowianie objęli prowadzenie, które po wykorzystanym rzucie karnym podwyższył Kiryl Kniazieu (9:7). W 18 minucie na tablicy widniał wynik 10:7. Po czasie wziętym przez trenera Tomasza Strząbałę kaliszanie przejęli kontrolę nad wydarzeniami na boisku i doprowadzili do remisu 10:10. Przez kolejne kilka minut obie drużyny miały problem z umieszczeniem piłki w bramce rywala. Dopiero w 26 minucie po strzale Krępy piłka znalazła się w bramce gospodarzy, goście objęli prowadzenie, dorzucili jeszcze dwie bramki i schodzili na przerwę prowadząc 10:13.

Przez większą część drugiej połowy spotkania kaliszanie utrzymywali trzybramkową przewagę, wypracowaną jeszcze przed przerwą. Kwadrans przed zakończeniem meczu goście prowadzili 17:20, a siedem minut później 22:25. Tarnowscy szczypiorniści próbowali odrabiać straty, jednak popełniali dużo błędów, zawodziła także skuteczność, co skrzętnie wykorzystywali goście systematycznie powiększając prowadzenie. Ostatecznie Energa pokonała Unię 26:31 i komplet punktów pojechał do Kalisza.

MVP meczu: Piotr Krępa

Grupa Azoty Unia Tarnów – Energa MKS Kalisz 26:31 (10:13)

Grupa Azoty Unia Tarnów: Małecki, Liljestrand, Hołda – Tokuda 6, Kniazeu 5, Sanek 3, Bushkou 3, Minotskyi 3, Kużdeba 3, Wojdan 2, Yoshida 1, Sikora, Wątroba, Matsuura, Kaźmierczak, Mrozowicz