Tarnovia bez punktu w meczu ze Szczecinem
access_time 2021-11-07 17:44:00
W ostatnim meczu domowym rundy jesiennej Ekstraligi w piłce nożnej kobiet, zespół MKS Tarnovia Tarnów podejmował na stadionie w Woli Rzędzińskiej bezpośredniego sąsiada z ligowej tabeli, drużynę Olimpii Szczecin. Tarnowianki przed tym spotkaniem z dorobkiem 9 punktów zajmowały 10 miejsce, szczecinianki zaś zgromadziły 5 punktów i plasowały się na 11 pozycji.

Od pierwszych minut gospodynie mocno naciskały na rywalki. Miały kilka dogodnych sytuacji strzeleckich, jednak żadnej z nich nie udało się zamienić na bramkę. Pierwsza połowa meczu zakończyła się bezbramkowym remisem.

W drugiej części spotkania szczecinianki przejęły inicjatywę. W 60 minucie, po zagraniu ręką w polu karnym gospodyń, sędzia podyktowała „jedenastkę". Rzut karny na bramkę zamieniła Patrycja Michalczyk i zespół ze Szczecina objął prowadzenie 0:1. Piłkarki gości miały jeszcze kilka dogodnych sytuacji, jednak świetnie spisywała się bramkarka Tarnovii Magdalena Syrek, która pięknymi, a przede wszystkim skutecznymi obronami nie dopuściła do utraty kolejnej bramki. Tarnowianki ambitnie walczyły do ostatnich sekund, jednak nie udało się doprowadzić do remisu i uległy drużynie Olimpii 0:1. Pomimo porażki gospodynie zachowały dziesiątą pozycję w ligowej tabeli, ale rywalki ze Szczecina mocno depczą im po piętach, tracąc tylko 1 punkt.

W kolejnym, ostatnim spotkaniu rundy jesiennej piłkarki Tarnovii zmierzą się 14 listopada w wyjazdowym meczu z drużyną Śląska Wrocław.

MKS Tarnovia Tarnów – Olimpia Szczecin 0:1 (0:0)

Tarnovia: Syrek, Piwowarczyk, Gębica (Wzorek), Pleban (Krawczyk), Szostak, Derus, Trytek (Dudziak), Białoszewska, Kubaszek, Drwal, Porada

Bramki: Michalczyk Patrycja 60' (k)