Pewna wygrana szczypiornistów Grupy Azoty Unii II Tarnów
access_time 2021-12-11 17:15:00
W ostatniej kolejce pierwszej rundy o mistrzostwo czwartej grupy II ligi piłki ręcznej mężczyzn, Grupa Azoty Unia II Tarnów podejmowała przed własną publicznością drużynę MOSiR Bochnia. Przed tym spotkaniem tarnowianie zajmowali czwarte miejsce w ligowej tabeli.

Sobotni mecz do osiemnastej minuty był bardzo wyrównany, a wynik oscylował w okolicach remisu. Przy stanie 7:7 gospodarze złapali wiatr w żagle i rozpoczęli festiwal rzutowy. Bardzo szybko wypracowali sobie bezpieczna przewagę i systematycznie ją powiększali. Pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem podopiecznych trenera Marcina Janasa 20:12.

W drugiej połowie dominowali szczypiorniści Unii. Nie pozwolili sobie na żadne słabości, świetnie spisywali się zarówno w obronie jak i w ataku i pewnie pokonali zespół MOSiR-u Bochnia 41:28, dopisując trzy punkty do swojego dorobku.

Grupa Azoty Unia II Tarnów – MOSiR Bochnia 41:28 (20:12)

Unia: Małek Korneliusz 8, Sikora Jakub 8, Kociuba Jakub 6, Mucha Michał 6, Hoim Mateusz 5, Bednarz Kacper 4, Tuman Kacper 2, Bień Kacper 1, Pogonowski Jakub 1, Chłopek Mateusz, Zając Kacper, Kasprzyk Klaudiusz, Starzyk Dominik, Hołda Jakub, Tarczoń Igor

Trener: Marcin Janas

MOSiR: Grech Maciej 7, Stopczyński Iwo 4, Szpisak Bartosz 4, Makuch Marcel 4, Batko Bartosz 3, Błoniarczyk Mateusz 2, Cąber Kacper 1, Mrozik Kamil 1, Jakubowski Marcin 1, Rolewicz Patryk 1, Borowiec Wojciech, Paluch Daniel, Puchalski Michał, Trojan Konrad, Kalinka Piotr

Trener: Ryszard Tabor