Siatkarki kończą rok kolejnym zwycięstwem
access_time 2021-12-17 22:51:00
W ostatnim w tym roku kalendarzowym spotkaniu rozgrywek o mistrzostwo I ligi kobiet, siatkarki Roleski Grupa Azoty PWSZ Tarnów podejmowały w hali Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej zespół AZS AWF Warszawa.

Niewiele ponad godzinę potrzebowały tarnowskie siatkarki, aby dopisać kolejne trzy punkty do swojego dorobku. Sobotnie spotkanie przebiegało pod kontrolą gospodyń. W początkowej fazie pierwszego seta podopieczne trenera Marcina Wojtowicza prowadziły 9:0. Punkty zdobyte przez warszawianki wynikały najczęściej z błędów własnych gospodyń, które wygrały tę część spotkania 25:13.

W drugim secie nastąpiło delikatne rozprężenie w tarnowskiej drużynie, set był bardziej wyrównany jednak w końcowym rozrachunku lepsze były tarnowianki i wygrały go 25:21.

W trzeciej partii siatkarki AWF-u zagrały zdecydowanie lepiej. Do połowy seta wynik oscylował w okolicach remisu jednak w decydującej fazie zawodniczki Roleski Grupa Azoty PWSZ Tarnów potwierdziły swoją świetną dyspozycję, wygrywając 25: 16 i całe spotkanie 3:0.

MVP: Katarzyna Wawrzyniak

Roleski Grupa Azoty PWSZ Tarnów – AZS AWF Warszawa 3:0 (25:13, 25:21, 25:16)