70-letnia kobieta weszła wprost pod koła ciężarówki. Zginęła na miejscu
access_time 2021-12-20 14:35:00
70-letnia kobieta zginęła w piątek na drodze w Niedomicach (gm. Żabno). Seniorka została potrącona przez ciężarówkę, gdy usiłowała przejść przez jezdnię.

Do tragicznego wypadku doszło w piątek około godziny 16 w Niedomicach. Z ustaleń policji wynika, że kierowca ciężarówki wyjeżdżał z terenów przemysłowych na drogę wojewódzką, gdy zauważył w lusterku duży ciemny przedmiot leżący na drodze. Zatrzymał pojazd, wyszedł z kabiny i dopiero wówczas zrozumiał, że potrącił człowieka.

Na miejscu pojawili się świadkowie, którzy powiadomili pogotowie ratunkowe i próbowali reanimować poszkodowaną. Obrażenia kobiety były jednak zbyt poważne. - W związku z wypadkiem ze skutkiem śmiertelnym, na miejscu pojawili się prokurator oraz biegły z zakresu wypadków komunikacyjnych. Zebrano ślady oraz dowody świadczące o okolicznościach tego wypadku. Policjanci ustalili tożsamość kobiety, którą okazała się 70-latka z powiatu tarnowskiego. Kierowcą był 57-latek, który w chwili wypadku był trzeźwy - mówi asp. sztab. Paweł Klimek, rzecznik prasowy tarnowskiej policji.

Dokładne okoliczności wypadku ustala tarnowska policja pod nadzorem prokuratury w Dąbrowie Tarnowskiej.

ac / fot. KMP w Tarnowie

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821