Akademicy z Lublina lepsi od futsalistów Unii
access_time 2022-01-23 21:00:00
W drugiej kolejce spotkań rundy rewanżowej grupy południowej rozgrywek o mistrzostwo I ligi futsalu mężczyzn, zawodnicy ZKS Unia Tarnów podejmowali w hali Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie ekipę AZS UMCS Lublin. Lublinianie przed tym meczem zajmowali dziewiąte miejsce w ligowej tabeli, tarnowianie plasowali się na szóstej pozycji.

W pierwszej rundzie podopieczni trenera Jakuba Drwala pokonali lublinian 4:3. Wynik niedzielnego meczu po strzale samobójczym w czwartej minucie otworzył Cezary Zdunek. Do końca pierwszej części gra była wyrównana i żadnej z drużyn nie udało się umieścić piłki w bramce rywala. Po zmianie stron goście coraz mocniej naciskali na gospodarzy. Już w pierwszej minucie celnym strzałem popisał się Tomasz Ławicki doprowadzając do remisu. Minutę później do bramki gospodarzy trafił Łukasz Mietlicki i zespół gości objął prowadzenie. W 27 minucie wynik podwyższył Cezary Pęcak. Tarnowianie próbowali odrobić straty i po celnym strzale Roberta Ślęczki w 31 minucie tracili już tylko jedną bramkę do gości. Gospodarze mocno walczyli, aby doprowadzić do remisu jednak świetnie spisywała się defensywa gości. Pomimo ambitnej walki futsaliści Unii ulegli zawodnikom AZS UMCS Lublin 2:3.

W kolejnym meczu zawodnicy Unii Tarnów zmierzą się 30 stycznia o godz. 16.00 w Rudzie Śląskiej z tamtejszą Gwiazdą.

ZKS Unia Tarnów – AZS UMCS Lublin 2:3 (1:0)

Unia Tarnów: Jakub Wałach, Mateusz Waryłkiewicz, Robert Ślęczka, Konrad Stańczyk, Mateusz Mroczka, Michał Nosek, Konrad Fryś (k), Piotr Jodłowski, Tomasz Grzesiak, Filip Świderski, Konrad Podobiński, Dominik Wardzała, Damian Chudyba, Sebastian Koza

Trener: Jakub Drwal

AZS UMCS Lublin: Adrian Parzyszek, Tomasz Ławicki, Tomasz Mietlicki, Jakub Wankiewicz (k), Tomasz Sekrecki, Przemysław Majkowski, Marcin Ostrowski, Maciej Ostrowski, Jarosław Wójcik, Cezary Zdunek, Cezary Pęcak, Marcin Wojtaszek, Konrad Niegowski

Trener: Łukasz Mietlicki

Bramki: Zdunek, Ławicki, Mietlicki, Pęcak, Ślęczka

Sędziowie: Piotr Koloczek, Dawid Cieślok, Marek Kowalik