Niespodziewana porażka szczypiornistów Grupy Azoty Unii II Tarnów
access_time 2022-02-12 22:22:00
Kolejne spotkanie przed własną publicznością rozegrała występująca w rozgrywkach drugiej ligi piłki ręcznej mężczyzn drużyna Grupa Azoty Unia II Tarnów. Ich rywalem był zajmujący ostatnią lokatę w ligowej tabeli zespół UKS SMS Wybicki Kielce. Drużyna gości nie wygrała dotąd żadnego z rozegranych czternastu spotkań. W pierwszej rundzie tarnowianie wysoko pokonali kielczan 35:17.

Mecz od samego początku nie układał się po myśli gospodarzy. W pierwszym kwadransie gra toczyła się bramka za bramkę, a wynik oscylował w okolicach remisu. W kolejnych minutach kielczanom udało się wypracować niewielka przewagę, którą utrzymali do końca pierwszej części spotkania zakończonej ich prowadzeniem 12:13.

Druga połowa wyglądała bardzo podobnie. Goście dość szybko uzyskali czterobramkową przewagę, a gospodarze nie mogli znaleźć recepty na świetnie spisującego się między słupkami  kieleckiego bramkarza. Podopieczni Szczepana Greczyńskiego cały czas gonili wynik i byli bardzo blisko rywali jednak zawodziła skuteczność i nie udało im się doprowadzić chociażby do remisu. Ostatecznie tarnowianie musieli uznać wyższość świetnie dysponowanych w tym dniu szczypiornistów Wybickiego, przegrali 28:31 i kielczanie mogli się cieszyć z pierwszego ligowego zwycięstwa w tym sezonie.

Grupa Azoty Unia II Tarnów – UKS SMS Wybicki Kielce 28:31 (12:13)

Grupa Azoty : Korneliusz Małek 7, Mateusz Hoim 4, Michał Mucha 4, Kacper Bednarz 3, Szymon Wajda 3, Jakub Kociuba 2, Kacper Zając 2, Kacper Tuman 1, Jakub Pogonowski 1, Dominik Starzyk 1

Wybicki: Jakub Bąk 11, Aleksander Wójcik 8, Jakub Cichoń 5, Bartłomiej Pawlikowski 3, Kacper Dziedzic 2, Jakub Majcher 1, Filip Piwowarczyk 1