Udany rewanż koszykarek Pałacu Młodzieży Tarnów
access_time 2022-03-06 23:03:00
W kolejnym meczu grupy mistrzowskiej rozgrywek II ligi koszykówki kobiet, zespół MKS Pałac Młodzieży Tarnów zmierzył się w niedzielę we własnej hali z drużyną RMKS Rybnik. Tarnowianki przed tym spotkaniem zajmowały 3 miejsce w tabeli finału "A", rybniczanki plasowały się na drugiej pozycji. W pierwszym meczu lepsze były zawodniczki z Rybnika, które u siebie pokonały tarnowianki 57:67.

Początek spotkania należał do gospodyń. Dobra gra w defensywie i skuteczna w ataku szybko przełożyła się na prowadzenie tarnowianek. Z każdą minutą przewaga tarnowskiego zespołu rosła, a podopieczne trenera Krzysztofa Wawrzonka nie pozwoliły gościom na przejęcie inicjatywy. Pierwsza kwarta zakończyła się wysokim prowadzeniem Pałacu 26:9.

Podobnie wyglądała druga część spotkania. Tarnowianki dyktowały warunki gry. Rybniczanki szukały szans na przełamanie jednak gospodynie skutecznie im to utrudniały. Druga kwarta zakończyła się wynikiem 17:8.

Koszykarki z Rybnika mimo niekorzystnego wyniku grały do końca bardzo ambitnie. Przy słabszej skuteczności gospodyń w trzeciej kwarcie rywalki odrobiły sporo strat. Rybniczanki rozstrzygnęły tę partię na swoja korzyść 13:20 jednak tarnowiankom pozostał jeszcze spory zapas.

W ostatniej kwarcie gospodynie potwierdziły swoją świetną dyspozycję, wygrały 17:13 i całe spotkanie zakończyło się ich zwycięstwem 73:50.

W ostatnim meczu koszykarki Pałacu Młodzieży zmierzą się w wyjazdowym spotkaniu z zespołem MUKS Chrobry Basket Głuchołazy.

MKS Pałac Młodzieży Tarnów – RMKS Rybnik 73:50 (26:9,17:8,13:20,17:13)

MKS PM: Paulina Liszka 20, Debora Sajdak-Malec 19, Katarzyna Śmiertka 10, Barbara Śmiertka 18, Emilia Wawrzon 4 , Katarzyna Pasek 2, Karolina Korcyl , Aleksandra Kopacz, Sylwia Słowik

RMKS: Rusińska 16, Bednarek 12, Keller K. 9, Pendziałek 8, Jurzica 5