Tarnowskie siatkarki kończą rundę zasadniczą na pozycji lidera
access_time 2022-03-26 09:10:00
Ostatnie spotkanie rundy zasadniczej rozegrały walczące o mistrzostwo I ligi piłki siatkowej kobiet zawodniczki Roleski Grupa Azoty PWSZ Tarnów. W piątek zmierzyły się w hali Akademii Nauk Stosowanych z zespołem LOS Nowy Dwór Mazowiecki. Tarnowianki w rundzie zasadniczej wygrały dwadzieścia pięć spotkań, przegrały tylko jedno właśnie z drużyną LOS-u 3:1.

Gospodynie już na dwie kolejki przed końcem rundy zapewniły sobie fotel lidera, jednak bardzo chciały zrewanżować się drużynie z Nowego Dworu Mazowieckiego za jedyną porażkę w sezonie. Siatkarki gości wysoko ustawiły poprzeczkę. Świetnie prezentowały się w ataku, były skuteczne w obronie i sprawiły wiele problemów tarnowskim siatkarkom.

W piątkowy wieczór w hali ASN nie zabrakło emocji. Obydwa zespoły grały ze zmiennym szczęściem. Wygrywając sety na zmianę doprowadziły do remisu 2:2. Do wyłonienia zwycięzcy potrzebny był tie-break. Piąty set był niezwykle wyrównany. Początkowo gospodyniom udało się wypracować kilkupunktową przewagę (10:7), którą jednak szybko zniwelowały rywalki, doprowadzając do remisu 10:10. W dalszej części mecz toczył się punkt za punkt. Przy stanie 14:14 skuteczne tarnowianki zakończyły dwie kolejne akcje i wygrywając 16:14 dopisały dwa punkty do ligowego dorobku.

Podopieczne trenera Marcina Wojtowicza zakończyły sezon na pierwszym miejscu z dorobkiem 71 punktów. Druga w tabeli drużyna ITA TOOLS Stal Mielec zgromadziła 62 punkty.

Przed tarnowiankami gra o najwyższy cel, którym jest awans do Tauron Ligi. Już 2 kwietnia zmierzą się w rundzie play-off z drużyną, która zajęła ósme miejsce - Karpaty Krosno Glass - KPU w Krośnie. Rewanż 6 kwietnia w Tarnowie. Gra w ćwierćfinałach i półfinałach toczy się do dwóch zwycięstw, w finale do trzech.

MVP: Klaudia Świstek

Roleski Grupa Azoty PWSZ Tarnów – LOS Nowy Dwór Mazowiecki 3:2 (25:21, 21:25, 24:26, 25:20, 16:14)