Za nami ekstremalny bieg z przeszkodami Marcinka Cross Challenge
access_time 2022-03-27 23:22:00
Około 150 osób stanęło na starcie zorganizowanego już po raz siódmy terenowego biegu z przeszkodami „Marcinka Cross Challenge". Organizatorami niedzielnych zawodów było Stowarzyszenie Sportowe Sokół Tarnów oraz Hunters OCR Team.

Na trasie liczącego 10 kilometrów biegu zboczem Góry św. Marcina, znalazły się zarówno przeszkody naturalne takie jak kamieniste i błotniste wąwozy, drzewa, czy strome podbiegi, jak też około 20 wymagających, sztucznych przeszkód m.in. bramki slalomowe, liny, trawersy, zasieki, pajęczyny linowe, „porodówki" oraz kilka innych atrakcji.

Najszybciej trasę ekstremalnego biegu pokonał Robert Krzystyniak z czasem 00:53:50.40. Tuż za nim na mecie pojawił się Piotr Prusak, a na trzecim miejscu zameldował się Kamil Gałdyn (wszyscy z drużyny Gorący Potok Team).

Wśród kobiet zwyciężyła Alicja Jasińska (Gorący Potok Team), drugie miejsce zajęła Anna Jasiak (UNIT37), a na trzecim stopniu podium uplasowała się Dagmara Chylewska-Olech (BeFit24Team).

W klasyfikacji drużynowej zwyciężyła ekipa Gorącego Potoku Team, drugie miejsce zajęli biegacze Dragon Runners, a trzecie miejsce przypadło w udziale drużynie UNIT37.

Wszyscy startujący otrzymali pamiątkowe medale, a najlepsi okolicznościowe statuetki oraz upominki.

Przed biegiem głównym na specjalnie przygotowanej trasie rywalizowało około 30 najmłodszych biegaczy.