Ambitna walka nie wystarczyła. Piłkarki Tarnovii przegrały z Czarnymi Sosnowiec
access_time 2022-04-19 22:19:00
W szesnastej kolejce spotkań o mistrzostwo ekstraligi piłki nożnej kobiet, piłkarki Tarnovii zmierzyły się na stadionie w Woli Rzędzińskiej z aktualnymi mistrzyniami Polski, drużyną Czarni Antrans Sosnowiec. W pierwszej rundzie tarnowianki uległy zespołowi z Sosnowca 11:0 (3:0).

Od samego początku spotkania zespół Czarnych bardzo mocno naciskał na gospodynie. Tarnowianki świetnie spisywały się w defensywie skutecznie odpierając niebezpieczne ataki gości. W siedemnastej minucie meczu wynik otworzyła sosnowiczanka, Agnieszka Jędrzejewicz. Osiem minut później efektownym strzałem popisała się Katarzyna Białoszewska doprowadzając do remisu 1:1. W trzydziestej piątej minucie meczu sędzina podyktowała rzut karny dla gości. Jedenastkę pewnie wykonała Martyna Wiankowska i zespół z Sosnowca objął prowadzenie 1:2. W ostatnich sekundach pierwszej części spotkania dogodną sytuację strzelecką wykorzystała Katarzyna Białoszewska ustanawiając wynik pierwszej połowy na 2:2.

Drugą część meczu lepiej rozpoczęły piłkarki Czarnych. W czterdziestej dziewiątej minucie drugą żółtą kartkę, a w konsekwencji czerwoną otrzymała Gabriela Gębica i zespół Tarnovii do końca spotkania grał w osłabieniu. Doświadczony zespół Czarnych wykorzystał osłabienie tarnowianek i pomimo ambitnej walki gospodynie straciły kolejne cztery bramki. Na listę strzelczyń wpisały się: Fischerova P. (59'), Wiankowska M. (65'), Buszewska Z, (68') i Kozak K. (86'). Dwie minuty przed zakończeniem meczu po świetnym dośrodkowaniu z rzutu rożnego Klaudia Kubaszek strzałem głową umieściła piłkę w bramce rywalek. Mecz zakończył się zwycięstwem sosnowiczanek 3:6.

Warto dodać, że drużyna Czarnych w całych rozgrywkach straciła zaledwie 9 bramek, z czego aż trzy w Tarnowie.

W kolejnym spotkaniu tarnowianki zmierzą się 23 kwietnia w Łęcznej z tamtejszym Górnikiem.

MKS Tarnovia Tarnów - Czarni Antrans Sosnowiec 3:6 (2:2)

Bramki: Jędrzejewicz 17', Białoszewska 25', Wiankowska 35', Białoszewska 45+1', Fischerova 59', Wiankowska 65', Buszewska 68', Kozak 86', Kubaszek 88'

MKS Tarnovia: Syrek, Piwowarczyk, Gębica, Trytek (Pleban), Wałaszek (Skrzyniarz), Białoszewska, Kubaszek, Krawczyk (Dudziak), Drwal, Kusion, Porada

Czarni: Szymańska, Horvathova, Fischerova, Kozak, Jędrzejewicz, Materek (Grosicka), Kaletka(Buszewska), Kuciewicz (Fuchs), Zając, Wiankowska(Długokęcka), Kurzawa