Piłkarki Tarnovii uległy GKS-owi Katowice
access_time 2022-04-30 22:45:00
W osiemnastej kolejce spotkań o mistrzostwo Ekstraligi piłki nożnej kobiet zespół MKS Tarnovia Tarnów podejmował w sobotę na stadionie w Woli Rzędzińskiej drużynę GKS Katowice. W pierwszej rundzie tarnowianki uległy zajmującym czwarte miejsce w ligowej tabeli piłkarkom GKS-u 0:1.

W sobotnim spotkaniu przeważały piłkarki gości. Zdominowały gospodynie stwarzając wiele groźnych sytuacji strzeleckich. W dziewiątej minucie jedną z nich na bramkę zamieniła Anita Turkiewicz i katowiczanki objęły prowadzenie. Po straconej bramce tarnowianki ruszyły do ataku, chcąc jak najszybciej odrobić stratę. Szczęście uśmiechnęło się jednak do piłkarek GKS-u, gdy w 34 minucie celnym strzałem popisała się Katerina Vojtkova i podwyższyła prowadzenie swojego zespołu. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

W drugiej części spotkania gospodynie robiły wszystko, aby odrobić straty. W 74 minucie kontaktową bramkę dla Tarnovii zdobyła z rzutu karnego Gabriela Krawczyk. Sześć minut później czerwoną kartkę otrzymała Magdalena Syrek i tarnowianki kończyły to spotkanie w dziesiątkę. W doliczonej trzeciej minucie meczu na listę strzelczyń wpisała się jeszcze Amelia Binkowska, która ustanowiła wynik spotkania na 1:3.

Kolejne spotkanie piłkarki Tarnovii rozegrają 8 maja w Gdańsku. Ich rywalem będzie zespół  APLG.

MKS Tarnovia Tarnów – GKS Katowice 1:3 (0:2)

Bramki: Anita Turkiewicz 10'(0:1), Katerina Vojtkova 34'(0:2), Gabriela Krawczyk 74'(1:2), Amelia Binkowska 90+3' (1:3)