Tarnowskie „Żyrafy" zrobiły pierwszy krok do awansu
access_time 2022-05-07 22:41:00
Siatkarki Roleski Grupa Azoty PWSZ Tarnów od zwycięstwa rozpoczęły rywalizację w finale play-off rozgrywek pierwszej ligi kobiet. W sobotni wieczór w hali Akademii Nauk Stosowanych pewnie pokonały drużynę ITA TOOLS Stal Mielec 3:0.

W rundzie zasadniczej zespół Roleski Grupa Azoty PWSZ Tarnów był dwukrotnie lepszy od ITA TOOLS Stali Mielec. Obydwa spotkania rozstrzygały się jednak w piątym secie.

Jak przystało na dwa najlepsze zespoły w lidze sobotnie spotkanie było bardzo zacięte. Pierwszy set był bardzo wyrównany, a w jego początkowej fazie wynik oscylował w okolicach remisu. Po dobrym fragmencie gry zespół z Mielca wypracował sobie czteropunktową przewagę. Podrażnione tym faktem gospodynie szybko odrobiły straty, doprowadziły do remisu i objęły niewielkie prowadzenie. Podopieczne trenera Marcina Wojtowicza do końca kontrolowały przebieg gry i zwyciężyły w tej partii 25:21.

W kolejnych setach, niesione dopingiem licznie zgromadzonej publiczności tarnowianki, grały koncertowo. Cały  czas były o krok przed mielczankami i pewnie zwyciężyły w obydwóch partiach 25:19 i 25:19. Cały mecz zakończył się zwycięstwem siatkarek Roleski Grupa Azoty PWSZ Tarnów 3:0.

Rozgrywki finałowe toczą się do trzech zwycięstw. Kolejny mecz obydwa zespoły rozegrają w niedzielę o godzinie 18 w hali Akademii Nauk Stosowanych w Tarnowie.

MVP: Gabriela Ponikowska

Grupa Azoty PWSZ Tarnów – ITA TOOLS Stal Mielec 3:0 (25:21, 25:19, 25:19).