Pod osłoną nocy kradli z aut katalizatory. Trzem mieszkańcom powiatu tarnowskiego grozi do 5 lat więzienia
access_time 2022-05-19 11:07:00
Trzech mieszkańców powiatu tarnowskiego usłyszało zarzuty kradzieży katalizatorów. Mężczyźni działali pod osłoną nocy na terenie Brzeska. Typowali samochody, wczołgiwali się pod nie, a następnie przy użyciu specjalnie przygotowanych do tego narzędzi, wycinali urządzenia.

Śledczy z brzeskiej komendy już od kilku miesięcy prowadzili dochodzenie w sprawie kradzieży katalizatorów, które sprawcy wycinali z aut zaparkowanych na terenie miasta. W końcu udało im się ustalić personalia sprawców. Okazało się, że to trzech mężczyzn w wieku 24, 26 i 30 lat z powiatu tarnowskiego.

- Najpierw zlokalizowano i zatrzymano dwóch podejrzanych, którym zarzuty zostały ogłoszone w marcu br., natomiast trzeci z podejrzanych został przesłuchany początkiem maja. Mężczyznom łącznie udowodniono kradzież 12 katalizatorów. Podejrzani wspólnie wycinali katalizatory z samochodów różnych marek, po czym towar wywozili poza powiat brzeski i sprzedawali go m.in. na skupach złomu - przekazał asp. sztab. Grzegorz Buczak, rzecznik prasowy brzeskiej policji.

Podejrzani przyznali się do kradzieży. Grozi im kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

ac / fot. KPP w Brzesku

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821