Dwa groźne wypadki z udziałem nastolatków na jednośladach. Policja apeluje o ostrożność
access_time 2022-06-30 14:36:00
To dopiero początek wakacji, a w Tarnowie doszło już do dwóch poważnych wypadków z udziałem dzieci poruszających się na rowerze i hulajnodze elektrycznej.

Do pierwszego wypadku doszło kilka dni temu późnym popołudniem na przejściu dla pieszych w rejonie ronda na ulicy Lwowskiej. - Dwie 15-latki poruszały się na hulajnodze elektrycznej i przejeżdżały przez przejście dla pieszych. W tym samym czasie ulicą Lwowska w kierunku wschodnim przejeżdżał samochód osobowy toyota. Nieletnie wjechały hulajnogą w samochód w ten sposób, że jedna uderzyła w szybę, a druga przetoczywszy się przez maskę pojazdu upadła na ulicę przed samochodem - relacjonuje asp. sztab. Paweł Klimek, rzecznik prasowy tarnowskiej policji.

Jedna z nastolatek trafiła do szpitala, druga po opatrzeniu przez zespół ratunkowy została przekazana rodzicom. 64-letni tarnowianin kierujący toyotą był trzeźwy.

Drugi wypadek miał miejsce w Bike Parku na Górze Świętego Marcina. Tam 14-letni rowerzysta podczas wykonywania skoków i ewolucji na specjalnej trasie z przeszkodami, uderzył w drzewo. Chłopiec stracił przytomność. Na miejsce wezwano pogotowie ratunkowe, które przetransportowało go do szpitala.

Dokładne okoliczności obu zdarzeń wyjaśnia tarnowska policja. Mundurowi apelują do miłośników jednośladów o rozwagę i rozsądek.

ac / fot. KMP w Tarnowie

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821