Polscy siatkarze zagrają o brąz mistrzostw Europy U22
access_time 2022-07-17 09:08:00
W sobotę rozegrano mecze półfinałowe mistrzostw Europy U22 w siatkówce mężczyzn, które od wtorku rozgrywane są w Arenie Jaskółka Tarnów.

W pierwszym meczu półfinałowym po niezwykle emocjonującym i zaciętym pojedynku Francuzi pokonali Turcję  3:2.

W drugim sobotnim półfinale reprezentacja Polski zmierzyła się z Włochami, którzy w grupie drugiej nie ponieśli żadnej porażki. Polacy grali w tym spotkaniu ze zmiennym szczęściem. Po pewnym wygraniu pierwszego seta 25:15, w drugim ulegli Włochom 21:25. W trzeciej partii gra była bardziej wyrównana, ale końcówka seta należała do gospodarzy, którzy rozstrzygnęli go na swoją korzyść (25:19). W czwartym secie Biało-Czerwoni mieli mały przestój, popełniali sporo błędów, co przełożyło się na zwycięstwo gości 16:25. Do wyłonienia zwycięzcy potrzebny był tie-break.

Początek ostatniej partii był dość wyrównany. Przy zmianie stron Włosi prowadzili 5:8 jednak niesieni dopingiem blisko 4000 kibiców Polacy doprowadzili do remisu 13:13. Ostatnie dwa punkty zdobyli jednak Włosi i to oni mogli cieszyć się z awansu do finału.

W niedzielę Biało-Czerwoni o godzinie 17.00 powalczą o brąz z Turcją, a w meczu finałowym o godzinie 20.00 Francuzi zmierzą się z Włochami.

I półfinał: Francja - Turcja 3:2 (25:23, 22:25, 12:25, 25:23, 15:13)

II półfinał Polska - Włochy 2:3 (25:15, 21:25, 25:19, 16:25, 13:15)