Szczypiorniści Grupy Azoty Unii Tarnów ulegli wicemistrzom kraju
access_time 2022-09-18 21:36:00
W trzeciej kolejce spotkań o mistrzostwo PGNiG Superligi piłki ręcznej mężczyzn, szczypiorniści Grupy Azoty Unii Tarnów po raz pierwszy w tym sezonie zaprezentowali się przed własną publicznością. Rywalem tarnowian był aktualny wicemistrz Polski, zdobywca trzeciego miejsca w Lidze Europejskiej – Orlen Wisła Płock.

W pierwszej kolejce tarnowianie po bardzo dobrej grze pokonali ekipę Zagłębia Lubin 30:27, natomiast w ubiegłą środę po słabszej drugiej połowie ulegli drużynie Górnika Zabrze 20:27.

Zespół gości był zdecydowanym faworytem niedzielnego spotkania. Od pierwszych minut płocczanie wyraźnie przeważali. Nafciarze szybko i skutecznie zdobywali bramki nie pozwalając gospodarzom na zbyt wiele. Po wypracowaniu przez płocczan pięciobramkowej przewagi (5:10) gra była bardziej wyrównana i toczyła się bramka za bramkę. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 11:16

Po zmianie stron zespół Xaviera Sabate systematycznie powiększał przewagę. Tarnowianie ambitnie walczyli o każdą piłkę próbując odrabiać straty jednak na kwadrans przed zakończeniem meczu tracili do rywala dziesięć bramek. Ostatecznie szczypiorniści Grupy Azoty Unii Tarnów musieli uznać wyższość rywali ulegając Wiśle Płock 23:35.

MVP spotkania: Tin Lucin

Grupa Azoty Unia Tarnów – Orlen Wisła Płock 23:35 (11:16)

Unia: Małecki, Bartosik – Sikora 5, Minotskyi 5, Podsiadło 4, Zahirović 2, Kowalik 2, Matsuura 2, Sanek 1, Małek 1, Yoshida 1, Pinda, Kasahara, Wątroba, Słupski, Mrozowicz

Wisła: Pilipovic, Witkowski – Lucin 8, Sergio 4, Sroczyk 4,  Piroch 4, Zhitnikov 3, Daszek 3, Krajewski 3, Dawydzik 2, Perez 2, Kosorotov 2, Sarmiento, Susnja, Mihić, Terzic