PGNiG Superliga mężczyzn. Trzy punkty jadą do Kwidzynia
access_time 2022-10-20 08:34:00
W siódmej serii spotkań o mistrzostwo PGNiG Superligi piłki ręcznej mężczyzn, zespół Grupa Azoty Unia Tarnów podejmował w środę przed własną publicznością ekipę MMTS Kwidzyn. Goście zgromadzili do tej pory zaledwie 3 punkty, gospodarze natomiast z dorobkiem 9 punktów zajmowali siódme miejsce w ligowej tabeli.

Kibice zgromadzeni w Arenie Jaskółce Tarnów mogli oglądnąć niezwykle emocjonujący, pełen walki  pojedynek, w którym wynik był otwarty do ostatnich sekund. Początek meczu był dość wyrównany jednak tarnowianie przez większą część pierwszej połowy utrzymywali niewielkie, dwubramkowe prowadzenie. Dopiero 10 minut przed końcem tej części spotkania podopieczni Bartłomieja Jaszki doprowadzili do remisu (7:7). Do końca pierwszej połowy zespoły grały bramka za bramkę, ale to goście zakończyli ten fragment meczu prowadzeniem 13:14.

Drugą połowę lepiej rozpoczęli kwidzynianie, którzy szybko osiągnęli niewielkie prowadzenie. Po dwóch trafieniach Jakuba Sikory na tablicy ponownie pojawił się remis. W kolejnych minutach obraz gry nie zmienił się. Kwadrans przed końcem kwidzynianie prowadzili już trzema trafieniami. Tarnowianie zdołali odrobić dwie bramki i stanęli przed szansą doprowadzenia do remisu. W końcowych sekundach po skutecznej grze w defensywie ruszyli do kontrataku jednak zabrakło czasu , aby zbliżyć się do bramki rywala. Ostatecznie MMTS pokonał Unię 25:26.

MVP: Taras Minotskyi

Grupa Azoty Unia Tarnów – MMTS Kwidzyn 25:26 (13:14)

Unia: Małecki, Bartosik – Minotskyi 8, Podsiadło 4, Zahirović 3, Bushkou 3, Sikora 2, Słupski 2, Yoshida 2, Sanek 1, Pinda, Kowalik, Matsuura, Kasahara, Małek, Wajda

MMTS: Zakreta, Dudek, Chruściel – Potoczny 7, Szyszko 4, Kamyszek 4, Nastaj 3, Guziewicz 2, Majewski 2, Landzwojczak 2, Grzenkowicz 1, Jankowski 1, Wawrzyniak, Peret, Kutyła, Orzechowski