Grupa Azoty Unia Tarnów wygrywa po dreszczowcu
access_time 2022-10-30 23:19:00
W dziewiątej kolejce spotkań o mistrzostwo PGNiG Superligi mężczyzn szczypiorniści Grupy Azoty Unii Tarnów pokonali Torus Wybrzeże Gdańsk. Niewiele ponad 8 minut przed końcem spotkania tarnowianie przegrywali 18:22, jednak zdołali odrobić straty i ostatecznie pokonali podopiecznych Mariusza Jurkiewicza 23:22.

Od początku meczu obydwa zespoły świetnie spisywały się w defensywie. Dopiero w ósmej minucie pierwszą bramkę dla gości strzelił Patryk Pieczonka, a tarnowianie prowadzili 2:1. W kolejnych minutach podopieczni Tomasza Strząbały uzyskali niewielką przewagę. Po kwadransie gry szczypiorniści Grupy Azoty prowadzili 6:3. Kolejne minuty był bardzo wyrównane, a gospodarze kontrolowali wynik. W ekipie Wybrzeża niezwykle skuteczny był lewy rozgrywający Patryk Pieczonka, który w 21 minucie miał na swoim koncie już pięć bramek. W tarnowskiej drużynie świetnie między słupkami spisywał się Marek Bartosik, który oprócz kilku spektakularnych interwencji , w końcówce pierwszej części spotkania obronił rzut po kontrze Jachlewskiego, a chwilę potem kolejne dwa razy zatrzymał szczypiornistów z Gdańska. Pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem gospodarzy 13:9.

Po zmianie stron lepiej prezentowała się drużyna Wybrzeża, która systematycznie odrabiała straty. Po siedmiu minutach gry gdańszczanie tracili już tylko jedną bramkę do rywali. Tarnowianie słabo radzili sobie w ataku, rewelacyjnie bronił Miłosz Wałach i Wybrzeże szybko objęło prowadzenie. W 52 minucie po raz dziewiąty do bramki gospodarzy trafił Pieczonka i goście prowadzili już 18:22. W tym momencie tarnowianie złapali wiatr w żagle. Dwie kolejne bramki zdobył Jakub Sikora, rywale popełniali szereg błędów w ataku i po kolejnych dwóch trafieniach Tarasa Minockiego na tablicy widniał remis. Gdańszczanie kompletnie pogubili się w końcówce.  Po stracie Jachlewskiego bramkę na wagę zwycięstwa zdobył Keisuke Matsuura, szczypiorniści Wybrzeża mieli jeszcze piłkę, ale nie zdążyli już wyprowadzić skutecznego kontrataki i trzy punkty zostały w Tarnowie.

MVP: Patryk Pieczonka

Grupa Azoty Unia Tarnów - Torus Wybrzeże Gdańsk 23:22 (13:9)

Grupa Azoty Unia: Bartosik, Małecki - Minotskyi 9, Yoshida 4, Podsiadło 3, Sikora 2, Sanek 1, Słupski 1, Zahirović 1, Bushkou 1, Matsuura 1, Kowalik, Kasahara, Małek, Wajda, Mrozowicz.

Torus Wybrzeże: Wałach - Pieczonka 9, Papina 3, Milicević 2, Stępień 2, Woźniak 2, Jachlewski 2, Kosmala 1, Tomczak 1, Będzikowski, Powarzyński, Zmavc, Papaj, Davidović