Cenne trzy punkty tarnowskich siatkarek. Pokonały najsłabszą drużynę w tabeli
access_time 2022-12-19 22:32:00
W ósmej kolejce spotkań o mistrzostwo TAURON Ligi, siatkarki Roleskiego Grupy Azoty ANS Tarnów podejmowały w Arenie Jaskółce drużynę IŁ Capital Legionovia Legionowo. Tarnowianki przed tym meczem miały na swoim koncie 4 punkty i plasowały się na jedenastym miejscu, siatkarki Legionovii nie odnotowały dotąd żadnego zwycięstwa i zamykały ligową tabelę.

W poniedziałkowym spotkaniu od samego początku dominowały gospodynie. Pierwszego seta rozpoczęły od prowadzenia 4:0. Przez moment siatkarki Legionovii zbliżyły się do podopiecznych Marcina Wojtowicza, jednak tarnowianki dość szybko opanowały sytuację i systematycznie powiększały swoją przewagę. Pierwszy set zakończył się zwycięstwem Roleskiego 25:20.

W kolejnych odsłonach inicjatywa leżała po stronie gospodyń. Siatkarki Legionovii nie były w stanie zagrozić tarnowiankom, które kontrolowały przebieg gry. Ostatecznie tarnowskie siatkarki pewnie pokonały zespół Legionovii w kolejnych setach 25:15 i 25:15 oraz w całym spotkaniu 3:0.

Po tym zwycięstwie siatkarki Roleskiego Grupy Azoty ANS Tarnów z dorobkiem 7 punktów awansowały z jedenastego na dziewiąte miejsce w ligowej tabeli przeskakując ekipę z Radomia i Opola.

MVP: Wiktoria Kowalska

Kolejny mecz podopieczne Marcina Wojtowicza rozegrają także we własnej hali. Ich rywalem, 29 grudnia, będzie drużyna UNI Opole.

Roleski Grupa Azoty Tarnów - IŁ Capital Legionovia Legionowo 3:0 (25:20, 25:15, 25:15)

Roleski Tarnów: Marcyniuk (8), Łyczakowska (1), Gerasimowa (5), Świstek (9), Ponikowska (7), Kowalska (15), Żurawska (libero) oraz Szczepańska, Szumera (3), Ociepa, Rybak

Legionovia: Ortiz (10), Jedut (6), Duda (3), Mazenko (1), Mras, Dudek (10), Kulig (libero) oraz Dębowska, Bartczak, Dąbrowska, Stefanik (2), Szymańska (2), Lenik (1)