Michał Bardo z Tigera zwycięzcą prestiżowego turnieju
access_time 2015-12-15 08:29:00
W Krakowie odbył się jubileuszowy, XXXV Międzynarodowy Turniej o Złotą Rękawicę Wisły. Zawody zakończyły się bardzo dużym sukcesem pięściarza Tigera Tarnów - Michała Bardo, który został uznany najlepszym zawodnikiem turnieju.
Zawody zgromadziły 120 pięściarzy z 37 czołowych klubów z Polski, oraz gości z Angli i Ukrainy, w tym również pięcioosobową reprezentacje klubu bokserskiego Tiger Tarnów.

W krótkim czasie jest to trzecie wyróżnienie dla Michała, który we wrześniu został uznany najlepszym juniorem II Międzynarodowego Turnieju Bokserskiego o Puchar Burmistrza Miasta Sandomierza.

Michał dwa tygodnie temu wywalczył miano najlepszego zawodnika całego cyklu Grand Prix Małopolski w kategorii junior, w wadze do 60 kg.

Reprezentanci Tigera Tarnów zakończyli zawody z dorobkiem dwóch złotych, dwóch srebrnych , oraz jednym brązowym medalem.

Kadet Kamil Zakrzewski zdobył złoty medal, kadet 60 kg Oskar Półkoszek i junior 56 kg Maciej Szegda wywalczyli srebrne medale.

Dużego pecha miał junior 91+ kg Grzegorz Basta, którego wygrany pojedynek sędziowie ocenili na jego niekorzyść, w wyniku czego zdobył tylko brązowy medal. W narożniku sekundowali trenerzy: Józef Sadko i Sebastian Piątkiewicz.