Jedna karta zastąpi różne bilety, czyli co w prasie piszczy
access_time 2015-12-09 09:50:00
Śledczy prześwietlą klaster. Zlikwidują szkoły wbrew rodzicom oraz kuratorium. Koniec „azbestowego budynku”? Jedna karta zastąpi różne bilety - czyli o czym przeczytamy w bieżącym wydaniu Tygodnika TEMI oraz Gazety Krakowskiej.

W dzisiejszym numerze Gazety Krakowskiej można przeczytać m.in. o tym:

  • Zlikwidują szkoły wbrew rodzicom oraz kuratorium
    Radni wydali wyrok na podstawówki w Błoniu, Jodłówce-Wałki i Łękawce. Protesty rodziców i nauczycieli na nic się zdały. Podobnie jak negatywna opinia kuratorium na temat pomysłu likwidacji podstawówek, do których uczęszcza po 70-80 dzieci. Większość radnych pozostała nieugięta i uchwaliła, że szkoły zostaną zlikwidowane.
     
  • Śledczy prześwietlą klaster
    Do prokuratury wpłynęło zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przy adaptacji gmachu dawnej szkoły call center. Śledczych o swoich podejrzeniach zawiadomił radny Marek Ciesielczyk. Jego zdaniem nieprawidłowości w Tarnowskim Klasterze Przemysłowym towarzyszyły adaptacji budynku przy ulicy Kochanowskiego na potrzeby firmy, która miała uruchomić tam oddział call center. Remont obiektu kosztował blisko 2 mln zł, lecz spółka ostatecznie wycofała się z inwestycji w Tarnowie, chociaż przeprowadzona została już nawet wstępna rekrutacja pracowników.

    W dzisiejszym numerze Tygodnika TEMI można przeczytać m.in. o tym:
     
  • Koniec „azbestowego budynku”?
    Urząd Miasta Tarnowa poinformował, że podjął decyzję o remoncie budynku przy ul. Nadbrzeżnej Dolnej, w którym mieszczą się Straż Miejska i Poradnia Psychologiczno‑Pedagogiczna. To najbardziej znany budynek w mieście w ostatnich miesiącach. Kojarzyć go należy z rozpoczętym w Tarnowie procesem, w którym rodzina zmarłej na raka pracownicy poradni domaga się od miasta zadośćuczynienia, twierdząc, że obiekt z azbestowymi elementami przyczynił się do choroby nowotworowej jej bliskiej.
     
  • Jedna karta zastąpi różne bilety
    Od ubiegłego tygodnia funkcjonuje – na razie w ograniczonym zakresie – Małopolska Karta Aglomeracyjna (MKA). W pełnej wersji stanie się ona zintegrowanym biletem na różne środki komunikacji miejskiej w miastach województwa, na początek w Krakowie i Tarnowie. Obsłuży ona również połączenia Szybkiej Kolei Aglomeracyjnej (SKA) – w przypadku Tarnowa od przyszłego roku, gdy taka kolej ruszy na trasę. MKA działa obecnie tylko w formie aplikacji mobilnej, ale za kilka dni ma być również bezpieczną kartą zbliżeniową.

    Więcej szczegółów w dzisiejszych numerach TEMI oraz Gazety Krakowskiej.

 

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A