Ciężka przeprawa szczypiornistów SPR-u Tarnów z MOSiR-em Bochnia (FOTO)
access_time 2015-11-30 09:40:29
W rozgrywkach o mistrzostwo I ligi piłki ręcznej mężczyzn zespół SPR Tarnów podejmował przed własną publicznością drużynę MOSiR Bochnia. Beniaminek z Bochni nie zdobył w tym sezonie jeszcze żadnego punktu i wydawało się, że tarnowianie wygrają ten mecz bez większych problemów. Nic bardziej mylnego.
Szczypiorniści z Bochni zaprezentowali się w tym spotkaniu bardzo dobrze, prowadzili przez jego większą część i byli bardzo bliscy zdobycia pierwszych punktów. Po pierwszej połowie na tablicy widniał wynik 10:13 dla gości. W drugiej odsłonie meczu rewelacyjnie między słupkami spisywał się tarnowski bramkarz Grzegorz Barnaś broniąc m.in. dwa rzuty karne. Tarnowianie zaczęli odrabiać straty w ostatnich dziesięciu minutach meczu doprowadzając do remisu, a następnie uzyskując nieznaczną przewagę. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wygraną szczypiornistów SPR-u 27:25 (10:13). W następnej kolejce tarnowianie zmierzą się z Siódemką Miedź Legnica. Mecz odbędzie się 5 grudnia o godz. 18:00 w Tarnowie. SPR: Nowak M., Barnaś - Karwowski 6, Szatko 5, Kowalik 5, Nowak Ł. 4, Dutka 3, Misiewicz 1, Kubisztal 1, Wajda 1, Niemiec B. 1, Jewuła, Grzesik, Sanek MOSiR: Gut, Węgrzyn - Najuch 6, Król 5, Bujak 4, Budziosz 2, Nowak M. 2, Imiołek 1, Kozioł 1, Pach 1, Janas 1, Janus 1, Spieszny 1 FOTO: Tomasz Schenk