Tarnów na kredyt, czyli co w prasie piszczy
access_time 2015-07-29 10:29:02
Ratownicy zgubili pacjenta w obcym mieście i wrócili bez niego. Hodowla pod lupą inspektorów. Dwie budy na 19 psów!Znieczulenie na życzenie. Kanalizacja obowiązkowa - czyli o czym przeczytamy w bieżącym wydaniu Tygodnika TEMI oraz Gazety Krakowskiej.
W dzisiejszym numerze Gazety Krakowskiej można przeczytać m.in. o tym:
  • Ratownicy zgubili pacjenta w obcym mieście i wrócili bez niego Chory 67-latek po badaniu wyszedł bez słowa ze szpitala i kilka godzin błąkał się po obcym mieście. Mimo interwencji mieszkańców, nikt nie chciał zabrać zakrwawionego mężczyzny na SOR Policyjne dochodzenie wyjaśni, czy ratownicy medyczni z Dębicy i Mielca narazili na niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu 67-letniego mieszkańca Żyrakowa. Mężczyzna uskarżał się na silny ból głowy, dlatego zgłosił się po pomoc do dębickiego szpitala, gdzie m.in. podano mu kroplówkę. Lekarze, aby ustalić co może być przyczyną bólu głowy, zdecydowali o poddaniu go badaniu tomografem.
  • Hodowla pod lupą inspektorów. Dwie budy na 19 psów! Duże zaniedbanie wykazała kontrola hodowli psów rasy beagle w Zbylitowskiej Górze. Czworonogi były zapchlone, miały zapalenie skóry, a kilka dodatkowo również chore, zaczerwienione oczy. - Do dyspozycji 19 psów były tylko dwie budy i chwilę. Natomiast w miskach zamiast pożywnej karmy pływała jakaś breja - wylicza oburzona Beata Porębska, inspektora Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami. Właściciele hodowli muszą szybko poprawić los psów, inaczej je stracą. W dzisiejszym numerze Tygodnika TEMI można przeczytać m.in. o tym:
  • Tarnów na kredyt W lipcu odbyła się kolejna już sesja nadzwyczajna Rady Miejskiej w Tarnowie. Po blisko godzinnej dyskusji radni zgodzili się na wprowadzenie zmian do uchwały budżetowej miasta Tarnowa. Chodzi o krótkoterminowe zwiększenie limitu kredytowego miasta, pozwalającego sfinansować przejściowy deficyt budżetu. Limit podwyższono z 25 mln na 35 mln zł. Zadłużenie Tarnowa na koniec bieżącego roku ma wynosić ok. 265 mln zł.
  • Znieczulenie na życzenie Kobiety rodzące w Szpitalu im. św. Łukasza w Tarnowie mogą korzystać z darmowego znieczulenia. Do niedawna koszty zabiegów ponosiła lecznica, bo NFZ nie zwracał za nie pieniędzy, od lipca Fundusz płaci za jeden rodzaj znieczulenia, ale do tej pory niewiele tarnowianek skorzystało z tej metody.
  • Kanalizacja obowiązkowa Około 90 proc. mieszkańców Tarnowa jest podłączonych do sieci kanalizacyjnej, ale wymagania unijne są bardziej wyśrubowane – do końca tego roku powinno być skanalizowanych 98 proc. miasta. Wkrótce do domów niektórych tarnowian trafią ulotki, w których Tarnowskie Wodociągi zachęcać będą do przyłączania się do kanalizacji. Spółka ogłosi też abolicję dla tych, którzy są podpięci do sieci, ale nie płacą za odprowadzane ścieki. A takich osób jest podobno bardzo dużo… Więcej szczegółów w dzisiejszych numerach TEMI oraz Gazety Krakowskiej.
  • Komentarze...
    testststs 10,2,9,1,A