Dwóch wychowanków tarnowskiej Unii,
obrońca Łukasz Bartkowski oraz napastnik Artur Biały od sezonu 2015/16 będą reprezentować barwy "Jaskółek".
Dla 30-letniego Łukasza Bartkowskiego (ma na swoim koncie 139 meczów i 3 bramki w "biało-niebieskich" barwach) będzie to powrót po 5 sezonach spędzonych w drużynie Wolanii Wola Rzędzińska (28 meczów w III lidze w sezonie 2014/15).
Dla 24-letniego Artura Białego będzie to debiut w drużynie seniorów "Jaskółek". Wcześniej napastnik Unii Tarnów występował jedynie w drużynach młodzieżowych (wspólnie z m.in. Patrykiem Wolańskim, Adrianem Ślęzakiem czy Marcinem Furmańskim). W sezonie 2014/15 Artur był najskuteczniejszym piłkarzem Wolanii, w 31 meczach ligowych zdobył 13 bramek.
Bliscy podpisania umowy są także:
30-letni obrońca Andrzej Wójcik i 21-letni pomocnik Krzysztof Wrzosek z Polanu Żabno, 25-letni napastnik Artur Nowak z Dąbrovii Dąbrowa Tarnowska - najlepszy strzelec IV-ligi, grupy wschodniej w minionym sezonie z 20 bramkami na koncie oraz
pomocnik Stali Mielec, 18-letni Przemysław Bury.
A tymczasem,
21-letni wychowanek tarnowskiej Unii, Jakub Wróbel, zadebiutował w polskiej Ekstraklasie! Obrońca Termaliki Bruk-Bet Nieciecza pojawił się na boisku w niedzielnym meczu w Białymstoku, z Jagiellonią w 90 minucie, zmieniając Dariusza Jareckiego.
To kolejny wychowanek "Jaskółek", który w ostatnich sezonach zadebiutował w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce. W sezonie 2013/14 w barwach Widzewa Łódź zadebiutował bramkarz Patryk Wolański, obecnie piłkarz mistrza Danii, FC Midtjylland, a od sezonu 2015/16 piłkarzem Piasta Gliwice jest również Jakub Kuzdra.
Terminarz meczów tarnowskiej Unii w III lidze, w sezonie 2015/16, runda jesienna
Kolejka 1
Poprad Muszyna – Unia Tarnów, 8 sierpnia /sobota/, godz. 17:00
Kolejka 2
Unia Tarnów – Wisła II Kraków, 15 sierpnia /sobota/, godz. 17:00
Kolejka 3
Korona II Kielce – Unia Tarnów, 22 sierpnia /sobota/, godz. 13:00
Kolejka 4
Garbarnia Kraków – Unia Tarnów, 26 sierpnia /środa/, godz. 17:00
Kolejka 5
Unia Tarnów – Hutnik Nowa Huta, 29 sierpnia /sobota/, godz. 17:00
Kolejka 6
Wolania Wola Rzędzińska – Unia Tarnów, 6 września /niedziela/, godz. 16:00
Kolejka 7
Unia Tarnów – KSZO Ostrowiec Świętokrzyski, 12 września /sobota/, godz.16:00
Kolejka 8
Poroniec Poronin – Unia Tarnów, 20 września /niedziela/, godz. 16:00
Kolejka 9
Unia Tarnów – Wisła Sandomierz, 26 września /sobota/, godz. 16:00
Kolejka 10
Cracovia II Kraków – Unia Tarnów, 18 października /niedziela/, godz. 11:00
Kolejka 11
Unia Tarnów – Sparta Kazimierza Wielka, 10 października /sobota/, godz. 15:00
Kolejka 12
Czarni Połaniec – Unia Tarnów, 3 października /sobota/, godz. 15:00
Kolejka 13
Unia Tarnów - Spartakus Daleszyce, 24 października /sobota/, godz. 15:00
Kolejka 14
Łysica Bodzentyn – Unia Tarnów, 31 października /sobota/, godz. 13:30
Kolejka 15
Unia Tarnów – Soła Oświęcim, 7 listopada /sobota/, godz. 13:30
Kolejka 16
Beskid Andrychów – Unia Tarnów, 11 listopada /środa/, godz. 13:00
Kolejka 17
Unia Tarnów – Podhale Nowy Targ, 14 listopada /sobota/, godz. 13:00