Odnalazł grób dziadka po ponad 70 latach, czyli co w prasie piszczy
access_time 2015-05-13 10:20:26
Cieszą się tylko seniorzy. Psychiatrzy sprawdzają, czy zabójca z Jadownik był poczytalny w chwili, gdy mordował Iwonę. Matura łatwa czy trudna? Drony zaglądają do okien? Czy nauczyciele stracą pracę? - Czyli o czym przeczytamy w bieżącym wydaniu Tygodnika TEMI oraz Gazety Krakowskiej.
W dzisiejszym numerze Gazety Krakowskiej można przeczytać m.in. o tym:
  • Odnalazł grób dziadka po ponad 70 latach Rosjanie przekonali się, że Tarnów potrafi zadbać o mogiły ich żołnierzy. Władimir Fleishmann mieszka w oddalonym od Polski o ponad 4600 kilometrów Krasnojarsku. O swoim dziadku wiedział jedynie tyle, że w 1942 roku został wcielony do Armii Czerwonej i wyruszył na wojnę, z której do domu już nie powrócił. Kilka dni temu, za pośrednictwem internetu, skontaktował się z tarnowskim magistratem prosząc o pomoc w znalezieniu grobu dziadka, który w lutym 1945 roku miał zaginąć w okolicach Tarnowa.
  • Cieszą się tylko seniorzy Centra Aktywności Senioralnej to na razie jedyny zrealizowany projekt budżetu obywatelskiego 2015. Większość z 14 innych pomysłów wybranych przez mieszkańców oczekuje dopiero na przetargi. Emeryci i renciści z Tarnowa wcale nie muszą zamykać się w czterech ścianach. Dowód ? W mieście zaczynają właśnie uczęszczać na kursy językowe i gimnastykę. - Bardzo lubię wszystkie zajęcia ruchowe, bo dzięki nim nadal czuję się sprawna – przyznaje 61- letnia Halina Michoń. Przed rokiem seniorzy wywalczyli w głosowaniu nad budżetem obywatelskim pieniądze na utworzenie Międzyosiedlowych Centr Aktywności. Pomysł ten zyskał poparcie ponad tysiąca osób.
  • Psychiatrzy sprawdzają, czy zabójca z Jadownik był poczytalny w chwili, gdy mordował Iwonę. Patolodzy znaleźli na ciele Iwony O. ślady aż 60 ciosów zadanych nożem. Jej zabójca Piotr S. z aresztu trafił na obserwację psychiatryczną. 32-latek dwa miesiące spędził w tymczasowym areszcie w Tarnowie. Kilka dni temu przetransportowano go jednak do aresztu śledczego w Krakowie. Tam, w zamkniętym oddziale szpitalnym, diagnozować będą go teraz psychiatrzy. W dzisiejszym numerze Tygodnika TEMI można przeczytać m.in. o tym:
  • Matura łatwa czy trudna? Maturalny maraton rozpoczął się 4 maja i potrwa niemal do końca miesiąca. Stres jest duży, bo w ubiegłym roku maturę zdało niewiele ponad 70 procent absolwentów. Najwięcej z nich poległo na matematyce. Teraz opinie są bardzo różne: od samozadowolenia po skrajny pesymizm. Na wyniki trzeba będzie poczekać do 30 czerwca.
  • Drony zaglądają do okien? Instruktor Piotr Sinica zwraca uwagę, że piloci dronów nie mogą korzystać z przestrzeni powietrznej bez ograniczeń i świadectwa kwalifikacji. Wyraźna jest tu analogia do poruszania się mechanicznym pojazdem po drodze publicznej bez prawa jazdy.
  • Czy nauczyciele stracą pracę? Do końca kwietnia mieli czas dyrektorzy tarnowskich szkół i przedszkoli, by przesłać do magistratu wypełnione arkusze organizacyjne wraz z propozycją liczby etatów na kolejny rok szkolny. Ilu nauczycieli straci pracę? Więcej szczegółów w dzisiejszych numerach TEMI oraz Gazety Krakowskiej.
  • Komentarze...
    testststs 10,2,9,1,A