Udany rewanż tarnowskich koszykarzy (FOTO)
access_time 2015-01-20 11:37:56
W meczu o mistrzostwo III ligi koszykówki mężczyzn koszykarze MUKS 1811 Unia Tarnów podejmowali na własnym parkiecie drużynie KS Niwa Oświęcim. W pierwszej rundzie rozgrywek tarnowianie ulegli zespołowi z Oświęcimia 55:64. Rewanż tarnowianie wygrali jednym punktem, a całe spotkanie 72:67 (21:22, 15:18, 20:12, 16:15).
Koszykarze gości rozpoczęli to spotkanie bardzo dobrze, od prowadzenia w pierwszych minutach 0:9. Dopiero w trzeciej minucie pierwsze punkty dla MUKS-u rzutem za 3 zdobył Kamil Uriasz. Całe spotkanie było niezwykle wyrównane, a wynik przez większą część meczu oscylował w okolicach remisu. Dopiero trzecią kwartę tarnowianie wygrali różnicą 8 punktów co pozwoliło im zwiększyć nieco przewagę nad drużyną z Oświęcimia. Czwartą, niezwykle zaciętą kwartę tarnowianie wygrali jednym punktem, a całe spotkanie 72:67 (21:22, 15:18, 20:12, 16:15). FOTO: Tomasz Schenk