Unia wygrywa czwarty raz z rzędu! Czas na lidera (WIDEO)
access_time 2014-11-10 10:59:14
Piłkarze Unii Tarnów pod koniec rundy jesiennej w III lidze spisują się znakomicie. Mimo kontuzji i absencji kilku kluczowych graczy,y tarnowskie "Jaskółki" wygrały czwarty mecz z rzędu. Tym razem uniści pokonali na wyjeździe rezerwy kieleckiej Korony 2:1.
Prowadzenie dla tarnowian zdobył Piotr Drozdowicz w 20 minucie, a wynik ustalił w drugiej połowie przepięknym strzałem, Dawid Sojda, w 64 minucie meczu. Honorowe trafienie dla gospodarzy zaliczył najlepszy strzelec "żółto-czerwonych" Jakub Kotarzewski z rzutu karnego. Po tej wygranej tarnowianie awansowali na 12 miejsce w tabeli. KORONA II Kielce - UNIA Tarnów 1-2 (1-1) Bramki: 0-1 Piotr Drozdowicz 20, 1-1 Jakub Kotarzewski 31-karny, 1-2 Dawid Sojda 64. KORONA: Gugulski - Bednarski, Wrześniewski, Rogala, Piwowar (70 Kobryń) - Stąporski, (64 P. Paprocki), Szmalec (74 Dziubek), Kotarzewski, A. Paprocki - Załęcki, Trojanowski (64 Jaśkiewicz). UNIA: Lisak - Jamróg, Pawlak, Więcek, Węgrzyn - Kuzdra, Witek - Kamiński (58 Wójcik), Sojda (80 Hebda), Drozdowicz (90 Zawrzykraj) - Ropski (88 Adamski). Żółte kartki: Bednarski, A. Paprocki, Rogala - Kuzdra, Ropski. Czerwone kartki: Rogala (druga żółta, 89 min.), Bednarski (druga żółta, 90+4 min). Sędziowali: Marek Śliwa oraz Maksym Stelmaszczyk oraz Tomasz Kondrak z Kielc. Widzów: 150 (w tym 50 z Tarnowa). Przed podopiecznymi trenera Daniela Bartkowskiego we wtorek 11 listopada ostatni mecz w rundzie jesiennej, w którym tarnowianie podejmą na własnym boisku aktualnego lidera III ligi, Wisłę Sandomierz. Zespół z Sandomierza spisuje się wyśmienicie. W 16 meczach zdobył 40 punktów, na co złożyło się 13 zwycięstw, 1 remis i tylko 2 porażki. "Jaskółki" po czterech wygranych z rzędu nie mają nic do stracenia. Zmierzą się ze zdecydowanym faworytem, chociażby punkt będzie cenny. Historia wzajemnych zmagań w ostatnich latach jest bardzo krótka. Pierwszy raz Unia z Wisłą zmierzyły się w zeszłym sezonie. Bilans napawa optymizmem.
  • 4 IX 2013 WISŁA Sandomierz – UNIA Tarnów 0-0
  • 16 IV 2014 UNIA Tarnów – WISŁA Sandomierz 3-1 (0-1) Bramki: 0-1 Gębalski 45+1, 1-1 Jamróg 71, 2-1 Węgrzyn 79, 3-1 Drozdowicz 87. Czy tarnowianom uda się utrzymać dobrą passę do końca rundy? Początek spotkania w Jaskółczym Gnieździe o godz. 13. Ceny biletów na to spotkanie wynoszą: 6 zł - ulgowe i 12 zł - normalne.