Unia wygrała trzeci mecz z rzędu!
access_time 2014-11-04 12:41:17
To był prawdziwy mecz o „sześć punktów”. Tarnowianie musieli go wygrać i po walce do końca wygrali! W obecnym sezonie limit pecha chyba został już wyczerpany, chociaż na początku meczu koszmary z całej rundy powróciły. Udało się jednak odnieść trzecie zwycięstwo z rzędu, dzięki czemu Unia przesunęła się na 15 miejsce.
Z dorobkiem 14 punktów tarnowianie mają już tylko punktową stratę do wyprzedzających ich rywali z Muszyny, Andrychowa i Woli Rzędzińskiej. Czekają ich jednak teraz dwa trudne pojedynki. Unia mecz zaczęła niemrawo, co gorsza w 10 min. rzutu karnego nie wykorzystał Dawid Sojda. Całe szczęście przy kolejnej próbie zimną krew zachował Łukasz Popiela i Jaskółki na przerwę schodziły z przewagą jednej bramki. Unia mimo dogodnych sytuacji nie potrafiła podwyższyć, za to rywale wyrównali. Fantastycznym strzałem z dystansu popisał się Karol Opara i po godzinie gry ponownie notowaliśmy remis. Doping kibiców poniósł Jaskółki, aż w końcu w 83 min. po rzucie rożnym, główką piłkę do bramki skierował Kamil Pawlak. W sobotę Unia zagra w Kielcach z Koroną II, a 11 listopada u siebie z Wisłą Sandomierz, obecnym liderem III ligi. UNIA Tarnów - PARTYZANT Radoszyce 2-1 (1-0) Bramki: 1-0 Łukasz Popiela 41-karny, 1-1 Karol Opara 60, 2-1 Kamil Pawlak 83. W 10 minucie Dawid Sojda nie wykorzystał rzutu karnego, Marcin Zieliński obronił. UNIA: Lisak - Jamróg, Pawlak, Witek, Węgrzyn - Adamski (56 Drozdowicz), Tyl (63 Wójcik), Kuzdra, Popiela, Sojda (85 Kamiński) - Ropski (71 Zawrzykraj). PARTYZANT: Zieliński - Ubożak, Pyzia, Miśtal, Zagdan - Korczak (62 Papros), Prus-Niewiadomski (23 Strzębski), Czarnecki, Suchanek (46 Gulas) - Szymkiewicz, Opara (72 Snoch). Żółte kartki: Wójcik - Miśtal, Szymkiewicz. Czerwona kartka: Szymkiewicz (67 min, druga żółta). Sędziowali: Tomasz Kita oraz Mariusz Stolarz, Grzegorz Migdał z Brzeska. Widzów: 300.