Zapowiedzi PiS dla niektórych mogą brzmieć nieco buńczucznie.
Kazimierz Koprowski uważa bowiem, że partia zdobędzie w mieście większość w radzie (13 lub więcej mandatów), co pozwoli mu - po wygranych wyborach prezydenckich - spokojnie rządzić Tarnowem bez wchodzenia w dodatkowe koalicje.
Na listach PiS do rady miasta znaleźli się także działacze i sympatycy Solidarnej Polski (m.in.
Jacek Łabno). Zaskakująco niskie miejsca na listach dostali obecni radni, ale ponoć obyło się bez konfliktów.
Podczas prezentacji list wszyscy kandydaci podpisywali "Deklarację programową samorządowca PiS", w której poza odwołaniami do ogólnopolskiego programu partii nie można doszukać się zbyt wielu odniesień do Tarnowa. Sztabowcy partii postawili na "sprawdzone konie" obiecując m.in. powstrzymanie prywatyzacji służby zdrowia, ratowanie małych szkół, urzędów pocztowych, czy komisariatów.
Co ciekawe, deklaracja w jednym z punktów jest zbieżna z pomysłem... Janusza Palikota.
- Dążąc do poprawy jakości demokracji na szczeblu samorządowym oraz wychodząc naprzeciw coraz powszechniejszym postulatom Polaków opowiadamy się za ograniczeniem czasu nieprzerwanego sprawowania tej samej funkcji wójta, burmistrza, prezydenta do dwóch kadencji - mówi kandydat PiS na prezydenta Tarnowa,
Kazimierz Koprowski.
KANDYDACI PiS W WYBORACH DO RADY MIASTA
Okręg nr 1 (Mościce - Chyszów – Strusina)
1. Kazimierz Koprowski
2. Anna Krakowska
3. Jerzy Wróbel
4. Zdzisław Sumara
5. Krzysztof Soliński
6. Tadeusz Gancarz
7. Sylwia Nalezińska
8. Iwona Kędroń
9. Beata Tomaszewska
10. Marian Sojat
11. Agnieszka Rojek-Mazurkiewicz
12. Adam Sajdak
Okręg nr 2 (Rzędzin - Grabówka – Koszyce)
1. Jacek Łabno
2. Henryk Łabędź
3. Krzysztof Gac
4. Roman Korczak
5. Marian Pikul
6. Danuta Misiaczek
7. Janina Leja
8. Marzena Czernik
9. Elżbieta Kaczówka
10. Piotr Wójcik
11. Magdalena Łabędź
12. Arkadiusz Korona
13. Bożena Tokarska
14. Stanisław Klimek
Okręg nr 3 (Piaskówka - Klikowa – Krzyż)
1. Ryszard Pagacz
2. Antoni Zięba
3. Anna Czech
4. Leszek Marek
5. Albert Wierzchowiec
6. Józef Gancarz
7. Krzysztof Czerniak
8. Wanda Patuła
9. Sebastian Mucha
10. Małgorzata Jaśko
11. Małgorzata Wojciechowska-Drewko
12. Liliana Katarzyna Kmak
13. Wiesław Uszko
14. Jolanta Żurowska
Okręg nr 4 (Westerplatte - Legionów – Jasna)
1. Kazimierz Żurowski
2. Barbara Koprowska
3. Piotr Sak
4. Paweł Bargiel
5. Barbara Wróbel
6. Łukasz Opaliński
7. Przemysław Kmiecik
8. Maria Kijak
9. Urszula Bartoszewska
10. Krzysztof Jasiewicz