Siatkarki PWSZ rozpoczęły nowy sezon (FOTO)
access_time 2014-09-29 09:35:07
Pierwsze spotkanie w nowym sezonie rozegrały walczące o mistrzostwo II ligi siatkarki Grupy Azoty PWSZ Tarnów. Ich przeciwniczkami były debiutujące w II lidze siatkarki Szóstki Mielec. Tarnowskie studentki wygrały spotkanie 3:1.
Tarnowianki rozpoczęły to spotkanie bardzo nerwowo. Na początku pierwszego seta to mielczanki okazywały swą wyższość systematycznie gromadząc punkty. Tarnowianki doprowadziły jednak do remisu 16:16 i po serii punktów pewnie wygrały seta do 19. W drugiej odsłonie meczu świetnie broniąca drużyna z Mielca wypracowała sobie niewielką przewagę i pomimo, że drużynie PWSZ udało się doprowadzić jeszcze do remisu 22:22, wygrała do 23. Bardzo słabo mielczanki zagrały w trzecim secie czego konsekwencją było łatwe zwycięstwo tarnowianek do 18. Początek czwartej partii był dość wyrównany jednak po serii błędów zawodniczek z Mielca tarnowiankom udało się odskoczyć na kilka punktów i nie oddały już prowadzenia do końca seta, wygrywając go 25:17 i całe spotkanie 3:1. FOTO: Tomasz Schenk