O burzeniu działkowych altan, czyli co w prasie piszczy
access_time 2014-09-17 10:36:54
"Krakowska" wraca do sprawy morderstwa i samobójstwa w Radlnej, pisze także o tym, że nie będzie śledztwa w sprawie sprzedaży szpitala w Tuchowie. W "TEMI" ciekawy tekst o przyszłości altanek na działkowych ogródkach, mobbingu w zakładach pracy oraz powrocie hotelu w okolice dworca PKP.
W dzisiejszym numerze Gazety Krakowskiej można przeczytać m.in. o tym:
  • Dźgnął swoją żonę w serce i powiesił się na drzewie Dziennikarze "Krakowskiej" wracają do wczorajszej informacji o tragedii w Radlnej. Przypomnijmy, policjanci wezwani na jedną z działek dokonali makabrycznego odkrycia: 54-letnia Maria W. leżała martwa z ranami ciętymi szyi oraz klatki piersiowej, a jej mąż, 52-letni Wiesław M. targnął się na życie. Znaleziono go powieszonego kilkadziesiąt metrów od miejsca zdarzenia.
  • Nie będzie śledztwa w sprawie sprzedaży szpitala w Tuchowie Prokuratura odmówiła zajęcia się sprawą, którą od dwóch lat drążą radni, nie mogący pogodzić się z prywatyzacją placówki. Ci ostatni przekonują, że podczas transakcji złamano prawo, innego zdania są śledczy.
  • Ona zna się na grzybach Choć sama grzybów nie jada, zna się na nich jak nikt inny. Teresa Lipińska pracuje jako klasyfikator grzybów na tarnowskim Burku. Warto spytać ją o opinię, jeśli nie jesteśmy pewni, czy dany grzyb jest jadalny. W dzisiejszym numerze Tygodnika TEMI można przeczytać m.in. o tym:
  • Tarnowscy działkowcy boją się przyszłość swoich altanek. Według nowych przepisów, większość z nich uznana została za samowolę budowlaną i - przynajmniej teoretycznie - grozi im rozbiórka. Ludzie zapowiadają, że będą bronić swojego dobytku.
  • "Podważa moje kwalifikacje, pomija przy nagradzaniu, poniża i ośmiesza" - tak o swoim szefie pisze jedna z czytelniczek. Jak się okazuje, mobbing w Tarnowie jest zjawiskiem występującym coraz częściej. Trudnym jednak do wykrycia i ścigania.
  • Hotel Polski - tak nazywa się obiekt, który powstaje przy ul. Dworcowej w Tarnowie. W zasadzie to powrót placówki na stare miejsce. Mało kto pamięta, że przed wojną w tym miejscu funkcjonował obiekt pod taką samą nazwą. Więcej szczegółów w dzisiejszych numerach Tygodnika TEMI oraz Gazety Krakowskiej.
  • Komentarze...
    testststs 10,2,9,1,A