Wroc do strony głównej Tarnów - Tarnow.net.pl
Szansa na orzecznictwo w Tarnowie
Dodano: 2013-03-11

Od 1 marca osoby starające się o rentę lub zasiłek rehabilitacyjny muszą jeździć do lekarzy orzeczników pracujących w oddziale ZUS w Nowym Sączu. Ryszard Ścigała interweniował w tej sprawie m.in. u prezesa ZUS w Warszawie i prezesa Okręgowej Izby Lekarskiej w Tarnowie.

Szansa na przywrócenie orzecznictwa w Tarnowie istnieje. Problemem jest jednak brak chętnych lekarzy. Orzecznikiem może zostać lekarz z drugim stopniem dowolnej specjalizacji. Zachętą mogą być również zarobki, które wynoszą średnio ok. 7 tys. zł.

- Decyzja o przeniesieniu orzecznictwa do innych miast to nie kwestia instytucjonalna, po prostu brakuje chętnych do takiej pracy. Stąd mój apel do m.in. dyrektorów tarnowskich szpitali o przegląd swoich kadr pod kątem specjalistów, którzy mogliby podjąć się tego zadania - mówi Ryszard Ścigała, prezydent Tarnowa.

Miasto zrobi wszystko, aby mieszkańcy Tarnowa nie musieli dojeżdżać do innego miasta. Jeżeli nie znajdą się chętni lekarze z Tarnowa, miasto jest gotowe pomóc w ściągnięciu orzeczników z innych miejscowości. W tym przypadku w grę wchodziłyby np. dopłaty do dojazdów lub ulgi mieszkaniowe. Aby ponownie uruchomić komisje w Tarnowie potrzeba czterech, pięciu lekarzy.

Dodajmy, że interwencje pisemne gospodarz miasta skierował także m.in. do parlamentarzystów ziemi tarnowskiej. Przypomnijmy, od marca, w związku ze zmianami, mieszkańcy Tarnowa i powiatu tarnowskiego dojeżdżają do lekarzy orzeczników do Nowego Sącza, mieszkańcy Brzeska i Bochni do Krakowa, natomiast Dąbrowy Tarnowskiej do Rzeszowa.

Zobacz także: Tarnowski ZUS bez orzeczników. Renciści będą badani w Nowym Sączu


 
DYSKUSJA MODEROWANA
Komentarze do tego artykułu są moderowane. Oznacza to, że Twój komentarz pojawi się na stronie po zaakceptowaniu go przez moderatora. Nie zostanie zaakceptowany żaden komentarz zawierający wulgaryzmy wypowiedziane wprost, skrótami lub wygwiazdkowane. Prosimy używać języka polskiego z zachowaniem zasad pisowni. Nie tolerujemy TaKiEgO StYlU PiSaNiA. Redakcja nie bierze odpowiedzialności za opinie wyrażane przez internautów.
Komentarze ( 9 )
ZK:
Kolejny raz magistrat z prezydentem na czele budzi sie grubo po czasie. Sygnaly o korupcji w ZUS byly wczesniej i nic nie zrobiono anty. Wiadomo bylo o braku orzecznikow i tez nic aby zastapic nieuczciwych. A teraz zamienia sie kleske w pokaz sily i energii Scigaly sypiacego obietnicami. Badania musza wrocic do Tarnowa bo udreka ludzi jest ogromna i skandaliczna. Nalezy tez rozliczyc winnych = w sadzie i przy urnie.
15:18, poniedziałek, 11 mar. 2013
Łukasz:
a wczesniej mowili ze to decyzja Centrali w Warszawie
15:40, poniedziałek, 11 mar. 2013
rencista ZUS:
Panie Scigala do roboty aby znowu u nas orzekano byle uczciwie bo tego wstydu i mordegi juz dosyc nam.
18:10, poniedziałek, 11 mar. 2013
Paweł.P:
A może by tak sie wypowiedzieli ci,"dzięki" którym nie ma teraz orzecznictwa w Tarnowie? Mam na myśli lekarzy łapowników,którzy dorobili sie nielegalnie dużych majatków (super domy i auta oraz pełne skarpety lewej kasy)Może jakies przepraszam?I to lekarze na codzień..którzy nas leczą..za darmo( znamy ich odruchy pokazywania na swoja kieszeń..w domysle za kopertą..oj..świnie i nic więcej..(((
23:03, poniedziałek, 11 mar. 2013
Mimi Roges:
chcieliście PO to macie!! Płaczcie i żalcie się .A majątki chłopaków rosną.Dzieci dostają stołki i tworzy się fikcję jak PKCh w Azotach pod konkretne osoby!!
00:28, wtorek, 12 mar. 2013
xcv:
taniej by wyszło utrzymywać kilku prawników którzy wysyłaliby do różnych instytucji te listy protestacyjne i apele niż utrzymywać radnych i prezydenta, którzy robią to samo. skuteczność pewnie będzie podobna, ale za to taniej.
08:52, wtorek, 12 mar. 2013
Karol:
Panie Ścigała miej Pan trochę wstydu i przyzwoitości . Otoczył się Pan swoim dworem za którego utrzymanie musimy płacić. PO co nam prezydent z tyloma zastępcami skoro Tarnów staje się wioską.
Skoro Pan i Pana zastępcy jesteście niekompetentni to uczciwiej by było aby Tarnowem rządził Sołtys Ścigała a nie Prezydent. Jaka ranga miasta takie stanowisko.
11:16, wtorek, 12 mar. 2013
ona:
A ja się cieszę z takiego obrotu sprawy :) Może w sączu są bardziej ludzcy lekarze niż te buraki u nas np.z Brzeska...:)
18:38, wtorek, 12 mar. 2013
Karol (inny):
W przeciwieństwie do mego imiennika, mam konkretną propozycję dla pana prezydenta Ścigały. Zamiast narażać podróżami zdrowie i siły podopiecznych ZUS, może lepiej spowodować przyjazd orzeczników w konkretnych terminach, np. z Sącza lub Rzeszowa. Oczywiście nie za darmo. Chyba chętnie dorobią sobie na paliwo do swoich mercedesów i hond. Ale z korzyścią i dla nas.
18:46, wtorek, 12 mar. 2013


Tarnow.net.pl  |   Kontakt  |   Reklama
Tarnow.net.pl - Dobre strony Tarnowa (c) Integra 2003-2015. Kopiowanie materiałów zamieszczonych na stronie wyłącznie za zgodą redakcji.
Kontakt z redakcją | Czcionka strony : zwykła / duża  ^TOP^

0.0505