Wroc do strony głównej Tarnów - Tarnow.net.pl
"Stary" szpital na plusie
Dodano: 2013-03-28

W Specjalistycznym Szpitalu im. E. Szczeklika podsumowano miniony rok. Był to kolejny dobry okres dla tej miejskiej placówki. Ogółem Szpital wypracował ponad 5 mln zł zysku.

W oddziałach szpitalnych leczonych było ponad 16 tysięcy pacjentów, a w specjalistycznych poradniach przyszpitalnych przyjętych zostało prawie 35 tysięcy chorych, czyli o 25% więcej niż poprzednio.

Istotnym jest fakt, iż NFZ sfinansował leczenie prawie wszystkich pacjentów. - Warto również podkreślić, iż prawie 5 % swoich przychodów (ok. 3 mln zł) Szpital pozyskuje z usług realizowanych odpłatnie na rzecz innych placówek medycznych, co jest potwierdzeniem wysokiej jakości usług diagnostycznych – mówi Marcin Kuta, dyrektor szpitala.

Miniony rok to wykonane kolejne inwestycje, które podniosły bezpieczeństwo leczenia i komfort pobytu chorych. I tak w 2012 roku zmodernizowane zostały pomieszczenia oddziałów położnictwa, noworodków, kardiologii oraz pulmonologii. Zostały przygotowane pomieszczenia dla oddziału dziennej rehabilitacji, która powinna zostać uruchomiona w bieżącym roku. Utworzona i uruchomiona została „szkoła rodzenia”, cieszy się ona coraz większym zainteresowaniem przyszłych rodziców. Podobnie jak w każdym roku do większości pracowni diagnostycznych oraz oddziałów zakupiono nową aparaturę i sprzęt medyczny m.in. aparaty USG, kardiomonitory, defibrylatory, respiratory, stoły operacyjne i zabiegowe.

- Dobre wyniki finansowe to efekt ciężkiej pracy ponad 900 osobowej załogi oraz rządów "twardej ręki" – ocenia z uśmiechem personel Szpitala. Tak dobry wynik finansowy pozwala na dalszy rozwój placówki – kolejne inwestycje oraz zakupy sprzętu. Najistotniejszym zakupem w 2013 roku, przy wsparciu finansowym Miasta, będzie rezonans magnetyczny, do którego Szpital przygotowuje się już teraz. Nowe urządzenie, które zastanie zainstalowane za ok. 4 miesiące zastąpi 10-letni, wysłużony aparat, który był jedynym rezonansem w Tarnowie przez siedem lat (do czasu uruchomienia pracowni RM w drugim tarnowskim szpitalu). Nowo zakupiony aparat RM będzie posiadał dużo większe możliwości diagnostyczne oraz wyższą jakość obrazowania, porównywalną z możliwościami aparatów zainstalowanych w klinikach.

Dla pacjentów oprócz bardziej precyzyjnej diagnostyki pożądanym byłoby, aby NFZ zwiększył ilość wykupionych badań w obu szpitalach. To z kolei pozwoliłoby skrócić okres oczekiwania na badanie. Potencjał obydwu placówek – przy odpowiedniej wielkości środków z NFZ – pozwala praktycznie zlikwidować kolejki na ważne badania diagnostyczne.


 
DYSKUSJA MODEROWANA
Komentarze do tego artykułu są moderowane. Oznacza to, że Twój komentarz pojawi się na stronie po zaakceptowaniu go przez moderatora. Nie zostanie zaakceptowany żaden komentarz zawierający wulgaryzmy wypowiedziane wprost, skrótami lub wygwiazdkowane. Prosimy używać języka polskiego z zachowaniem zasad pisowni. Nie tolerujemy TaKiEgO StYlU PiSaNiA. Redakcja nie bierze odpowiedzialności za opinie wyrażane przez internautów.
Komentarze ( 17 )
BEBE:
BARDZO SIE CIESZE WSPANIALI LEKARZE GRATULACJIE.
23:22, czwartek, 28 mar. 2013
ja:
jestem za nowy szpital niech sie schowa obsluga w nim bardzo kiepska idac do szpitala tam wychodzi czlowiej jeszzce bardziej chory i to jest prawda sama sie przekonalam na sobie jak sie w lapke nie da lekarzowi i pielegniarkom to nie zajmuja sie tak jak powinni maja pacjenta gdzies natomiast stary szpital REWELACJA !!!!!!!!!!!pielegniarki skakaja przy pacjencie na zawolanie sa nawet panie sprzatajace w szpitalu potrafia sie spytac czy cos nie potrzeba
08:49, piątek, 29 mar. 2013
aga:
to fakt, nowy szpital to porażka. Natomiast w starym fachowa obsługa poczynając od lekarzy na paniach salowych kończąc. Równie fachowa i ludzka obsługa jest w szpitalu w Tuchowie. Ja leżałam na ginekologii. Polecam :)
12:56, piątek, 29 mar. 2013
pacjent:
Stary szpital i tylko on bo tu człowiek czuje że ma miłą fachową obsługę i można zawsze zasięgnąć informacji a w nowym jest tragedia ani porządnej obsługi wszystko robią tam z łaski i byle jak.Traktują pacjenta jak intruza.
13:34, piątek, 29 mar. 2013
Ironman:
az milo przecztac przed Swiętami. Gratuluję dobrej pracy, ktora przyniosła taki efekt!
14:52, piątek, 29 mar. 2013
anna:
Moja propozycja: bezpłatne i szeroko dostępne znieczulenie ZO do do porodów.
08:18, sobota, 30 mar. 2013
mama:
Jestem za `starym` szpitalem, opieka wspaniała, warunki na wyremontowanych oddziałach jak marzenie.
Nie mogę powiedzieć złego słowa. Ciesze się, że ktoś w końcu docenia pracę tej placówki.
12:13, sobota, 30 mar. 2013
tarnowskimieszkaniec:
Ja również jestem pozytywnie "zaskoczony" podejściem do pacjenta na "starym" szpitalu. Tak trzymać a nawet rozwijać, rozwijać :).
Na nowym to w 90% załoga do zwolnienia!!! i wysłania do kopania rowów, bo do pracy z ludźmi, zwłaszcza chorymi, to oni zupełnie się nie nadają! Śmiem twierdzić(z własnego doświadczenia), że nawet ze zwierzętami nie powinni pracować ... heh :( Naprawdę nie widziałem w żadnym ze znanych mi szpitali by tak traktowano pacjentów i ich rodziny - TRAGEDIA!!
21:50, poniedziałek, 1 kwi. 2013
ula:
Co do ,,nowego,, szpitala -zamknac go ,tak to prawda moja mama po operacji wylewu krwi do mozgu dostala na stolik kromke chleba z kielbasa ,a usta miala wysuszone jak papier inie bylo zywej duszy zeby jej zwilzyc wargi ,a tan chleb nadawal sie dla mezczyzny co ma zdrowe zeby ,a nie czlowiekowi bez protez i po operacji z rekami skutymi kroplowkami tam jest poprostu umieralnia pacjetow ,znieczulica wsrod personelu !!!!
03:23, wtorek, 2 kwi. 2013
WOW!:
Wielkie gratulacje! Świetna praca całego personelu, dokładnie tych 900 osób, które są wspomniane. Oby tak dalej, oby takich jednostek jak najwięcej w regionie!
20:51, wtorek, 2 kwi. 2013
pacjentka:
Wspaniała obsługa,kompetentni lekarze i pielęgniarki
22:33, wtorek, 2 kwi. 2013
WOW!:
Wielkie gratulacje! Świetna praca całego personelu, dokładnie tych 900 osób, które są wspomniane. Oby tak dalej, oby takich jednostek jak najwięcej w regionie!
23:24, wtorek, 2 kwi. 2013
WOW!:
Wielkie gratulacje! Świetna praca całego personelu, dokładnie tych 900 osób, które są wspomniane. Oby tak dalej, oby takich jednostek jak najwięcej w regionie!
21:05, środa, 3 kwi. 2013
G:
no to chyba sami włodarze starego piszą tak chwalebne komentarze bo też miałam do czynienia z tym szpitalem i taka sama bezduszność jak wszędzie!
10:06, czwartek, 4 kwi. 2013
Jakub:
dziekuje lekarzom oraz pielegniarkom oddzialu ortopedii za wspaniala opieke i atmosfere podczas pobytu
18:50, niedziela, 7 kwi. 2013
.........:
Rodziłam dziecko w starym szpitalu jestem bardzo zadowolna. Super opieka , dobre jedzenie , położene9 zwłaszcza Pani Zosiai Ania) , bardoz pomagają , maiał też zabieg w tym roku , bez stresu na luzie , polecam wszystkim ciężarnym i nie tylko.
00:39, środa, 10 kwi. 2013
Skorpion-ka:
Super szpital, super personel, super opieka.
Do "G": już sobie wyobrażam, jaką byłaś pacjentką. Współczuję tym, którzy musieli mieć z tobą do czynienia.
19:40, czwartek, 11 kwi. 2013


Tarnow.net.pl  |   Kontakt  |   Reklama
Tarnow.net.pl - Dobre strony Tarnowa (c) Integra 2003-2015. Kopiowanie materiałów zamieszczonych na stronie wyłącznie za zgodą redakcji.
Kontakt z redakcją | Czcionka strony : zwykła / duża  ^TOP^

0.0415