Wroc do strony głównej Tarnów - Tarnow.net.pl
Ośrodek dla uzależnionych
Dodano: 2006-03-23

- Lepiej, żeby ośrodków leczenia uzależnień w ogóle nie było w Polsce, ale rzeczywistość jest taka, że niestety muszą one funkcjonować - mówił wczoraj marszałek Janusz Sepioł na otwarciu ośrodka uzależnień, uruchomionego przy Szpitalu Św. Łukasza w Tarnowie.
Dotąd w Małopolsce funkcjonowały jedynie dwa ośrodki leczenia uzależnień, jeden w Krakowie, drugi w Nowym Sączu. O utworzeniu ośrodka tarnowskiego mówiło się już co prawda od dłuższego czasu, ale potrzebujący nadal na niego oczekiwali. W końcu, jak przyznał sam marszałek, powstały sprzyjające okoliczności do tego, aby wreszcie wczoraj uroczyście ośrodek przy Łukaszu otworzyć.

- W Tarnowie był obiekt potrzebny do uruchomienia ośrodka uzależnień, dodatkowym boźcem była determinacja środowiska tarnowskiego w tym kierunku. Radni z Tarnowa nie dawali mi spokoju z tym tematem - mówił wczoraj marszałek Janusz Sepioł.

Ośrodek uzależnień przy Łukaszu kosztował blisko 1,8 mln zł, z czego aż 1,5 mln przekazał właśnie samorząd województwa.

Do uruchomienia ośrodka uzależnień przy szpitalu przyczyniły się również podtarnowskie gminy oraz oczywiście miasto Tarnów. Tarnowski magistrat przekazał 120 tysięcy zł na uruchomienie lecznicy dla ludzi pozostających w nałogach, z którymi sami nie są w stanie sobie poradzić. Podtarnowskie gminy przekazały dodatkowo 40 tysięcy zł. Szpital Łukasza wysupłał ze swojego budżetu sto tysięcy na działanie ośrodka.

W ośrodku zapobiegania uzależnieniom i ich skutkom pacjenci będą poddawani ośmiotygodniowemu cyklowi leczenia. Uruchomiono poradnię oraz oddział dzienny na 15 do 20 miejsc. Dyrektor Anna Czech spodziewa się, że do tarnowskiego ośrodka trafiać będą osoby z nałogami także na przykład z Nowego Sącza czy Brzeska. Tarnowianie z nałogami mogą być też wożeni na odwyk do innych miast.

Kierownikiem ośrodka uzzależnień przy Szpitalu im. Św. Łukasza został Jacek Skrobot.

Tekst i fot. (Smol)
www.dziennik.krakow.pl
 
DYSKUSJA MODEROWANA
Komentarze do tego artykułu są moderowane. Oznacza to, że Twój komentarz pojawi się na stronie po zaakceptowaniu go przez moderatora. Nie zostanie zaakceptowany żaden komentarz zawierający wulgaryzmy wypowiedziane wprost, skrótami lub wygwiazdkowane. Prosimy używać języka polskiego z zachowaniem zasad pisowni. Nie tolerujemy TaKiEgO StYlU PiSaNiA. Redakcja nie bierze odpowiedzialności za opinie wyrażane przez internautów.
Komentarze ( 2 )
no tak:
no tak PANI DYREKTOR ..DLA UZALEZNIONYCH TO PIENIADZE SIE ZNALAZLY a dla pracownikow cala reszta co skapnela alkoholikom z brody ,,,to skandal oszczedzac na pracownikach ,,poganiac i poganiac ,,kobieto kiedy sie opamietasz jak juz wszystkich lekarzy sie pozbedziesz ..chyba sama chcesz operowac ,,ale tu chodzi o ludzi a nie o zwierzeta ...
19:03, czwartek, 23 mar. 2006
john72:
z kim kontakt tel. ?
12:57, piątek, 26 lis. 2010


Tarnow.net.pl  |   Kontakt  |   Reklama
Tarnow.net.pl - Dobre strony Tarnowa (c) Integra 2003-2015. Kopiowanie materiałów zamieszczonych na stronie wyłącznie za zgodą redakcji.
Kontakt z redakcją | Czcionka strony : zwykła / duża  ^TOP^

0.0194