Wroc do strony głównej Tarnów - Tarnow.net.pl
Targi Edukacyjne
Dodano: 2006-04-06

Zbliża się czas wyboru przez uczniów gimnazjum szkoły średniej. Już trzeba zastanowić się nad tym, która z tarnowskich szkół odpowiada indywidualnym możliwościom ucznia, jaki profil będzie najlepiej rozwijał dotychczasowe zdolności i zainteresowania młodego człowieka.
Wydziałem Edukacji Sportu i Turystyki Urzędu Miasta Tarnowa wspólnie z Ochotniczymi Hufcami Pracy w Tarnowie już po raz trzeci podjęły się organizacji Miejskich Targów Edukacyjnych. Szeroka prezentacja ofert tarnowskich szkół ponadgimnazjalnych odbędzie się 6 –7 kwietnia od 10.00 do 16.00 na terenie należących do Ochotniczych Hufców Pracy przy ul. Mościckiego 27.   Adresatami tego przedsięwzięcia jest młodzież ze szkół gimnazjalnych Tarnowa oraz gmin ościennych, obecni i przyszli absolwenci oraz ich rodzice. "Ideą Targów jest zapoznanie młodzieży z możliwościami wyboru ścieżki edukacyjnej. Na pewno wybór szkoły ponadgimnazjalnej jest bazą, na której później opiera się dalsze kształcenie. Ta pierwsza ważna decyzja dokonana z rozwagą będzie później procentowała. Targi dają możliwość przyjrzenia się bardzo szerokiej ofercie tarnwoskich szkół. Szkoły przedstawiają się w atrakcyjny sposób, prezentują swoją ofertę, informują o dniach otwartych" - mówi Adam Potempa, dyrektor Centrum Edukacji i Pracy  Młodzieży w Tarnowie.   Targi Edukacyjne mają charakter otwarty, będą, więc dobrą okazją do zdobycia m.in. informacji niezbędnych do podjęcia dalszego cyklu kształcenia, znalezienia swojego miejsca przez młodych ludzi. Z oferty edukacyjnej będzie mogła skorzystać również młodzież , mająca problemy z nauką oraz młodzież pochodząca z rodzin dysfunkcyjnych; oferty dającej możliwość uzyskania wykształcenia i przygotowania zawodowego dla tej grupy młodzieży przedstawią jednostki organizacyjne Ochotniczych Hufców Pracy w ramach „Dni otwartych Ochotniczych Hufców Pracy”.   Oferta dla gimnazjalistów obejmuje również możliwość wzięcia udziału w zajęciach warsztatowych z preorientacji zawodowej, pt: „Moja ścieżka kariery”. Targi są też okazją do sprawdzenia swoich predyspozycji zawodowych. Jeśli młody człowiek nie jest pewny, w którym kierunku kontynuować edukację, w dokonaniu wyboru pomogą doradcy zawodowi zMobilnego Centrum Informacji Zawodowej w Tarnowie. W ocenie pomoże test na predyspozycje zawodowe i umiejętności.   Na Targach swoją ofertę zaprezentują instytucje wspomagające młodych ludzi - Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej w Tarnowie, którego specjaliści indywidualnie pomogą uczniom zaplanować dalszą drogę kariery zawodowej, udzielą porad zawodowych oraz przygotują do rozmowy z pracodawcą i Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna, której eksperci zaprezentują zakres swojej działalności zainteresowanym uczniom i ich rodzicom.   Wszelkie dodatkowe informacje można uzyskać po numerami telefonów: tel. 621-95-64, 621-95-65            


 
DYSKUSJA MODEROWANA
Komentarze do tego artykułu są moderowane. Oznacza to, że Twój komentarz pojawi się na stronie po zaakceptowaniu go przez moderatora. Nie zostanie zaakceptowany żaden komentarz zawierający wulgaryzmy wypowiedziane wprost, skrótami lub wygwiazdkowane. Prosimy używać języka polskiego z zachowaniem zasad pisowni. Nie tolerujemy TaKiEgO StYlU PiSaNiA. Redakcja nie bierze odpowiedzialności za opinie wyrażane przez internautów.
Komentarze ( 1 )
druid:
Na stronie V LO - www.v-lo.tarnow.pl gimnazjaliści mogą pobrać 5 filmów o szkole: - film o ofercie edukacyjnej, - film o życiu szkoły, - film o bazie lokalowej i zapleczu technicznym itd.
19:23, czwartek, 6 kwi. 2006


Tarnow.net.pl  |   Kontakt  |   Reklama
Tarnow.net.pl - Dobre strony Tarnowa (c) Integra 2003-2015. Kopiowanie materiałów zamieszczonych na stronie wyłącznie za zgodą redakcji.
Kontakt z redakcją | Czcionka strony : zwykła / duża  ^TOP^

0.0201