Wroc do strony głównej Tarnów - Tarnow.net.pl
Pierwszy dzień wiosny w kinie Millennium
Dodano: 2007-03-19

Już 21 marca powitamy pierwszy wiosenny dzień. Oprócz popularnego wśród dzieci i młodzieży topienia Marzanny tradycyjne, szczególnie w tej drugiej grupie, jest mniej lub bardziej formalne unikanie zajęć szkolnych, czyli wagary. Kino Millennium, wychodząc na przeciw starym zwyczajom, proponuje tego dnia szereg interesujących seansów filmowych.
Dyrektor kina Millennium - wychodząc z założenia, że pierwszy dzień wiosny nie sprzyja skupieniu -  do spędzenia tego wyjątkowego czasu w zaciemnionej sali projekcyjnej, zaprasza młodzież szkolną wraz z nauczycielami. Oczywiście mile widzianymi gośćmi będą również studenci, pracujący oraz wszyscy kinomani niezależnie od wieku. A program propozycji  Millennium na 21 marca:

08.00: TRYPTYK RZYMSKI / Pol., 15 l., 65’, 11 zł. – seans zamknięty/
10.00: SPOSÓB NA REKINA / USA., b.o., dubbing, 77’, 11 zł. – seans zamknięty/
12.00: TRYPTYK RZYMSKI / Pol., 15 l., 65’, 11 zł. – seans zamknięty/
16.00: SPOSÓB NA REKINA / USA., b.o., dubbing, 77’, 13 zł. /
17.30: TRYPTYK RZYMSKI / Pol., 15 l., 65’, 13 zł. /
19.00: ŚWIADEK KORONNY /Pol., 15 l., 97’, 13 zł./
20.30: TESTOSTERON /Pol., 15 l., 125’, 13 zł./


1) Pierwszy dzień wiosny dla najmłodszych:
PRZEDPREMIERA!!!!!
SPOSÓB NA REKINA CZYLI MORSKA DRAKA (Shark Bait)
Przygody małej rybki, która musi ocalić rafę koralową przed terroryzującym jej mieszkańców ogromnym rekinem.

2) Propozycja dla uczniów szkół średnich i podstawowych: PREMIERA!!!!
TRYPTYK RZYMSKI
reż: Marek Luzar
Film ma podstawie poematu Jana Pawła II "Tryptyk Rzymski". Podobnie jak jego literacki pierwowzór, składa się on z trzech części, przedstawiających kolejno odwołania do świata tradycji, sztuki oraz biblijnej historii Abrahama i Izaaka.

3) Polskie kino rozrywkowe: pierwszy dzień wiosny dla wszystkich

ŚWIADEK KORONNY
reż: Jarosław Sypniewski, Jacek Filipiak
wyst: Paweł Małaszyński, Robert Więckiewicz, Artur Żmijewski
Skruszony gangster Jan Blachowski - "Blacha" - składa zeznania, które obciążają największych bossów mafii. Staje się najpilniej strzeżonym w Polsce świadkiem koronnym. Tylko Marcinowi Krukowi, dziennikarzowi śledczemu, udaje się do niego dotrzeć i namówić na jedyny wywiad. Gangster nie wie jednak, że Marcin ma osobisty powód, dla którego chce się z nim spotkać twarzą w twarz.

TESTOSTERON
reż: Tomasz Konecki, Andrzej Saramonowicz
wyst: Piotr Adamczyk, Krzysztof Stelmaszyk, Borys Szyc, Tomasz Kot, Maciej Stuhr, Cezary Kosiński, Tomasz Karolak
Ślub Kornela, popularnego dzięki telewizji młodego pracownika naukowego z rozchwytywaną piosenkarką Alicją, ma być atrakcją towarzyską Warszawy. W sali restauracyjnej trwają właśnie ostatnie przygotowania do wesela. Jednak tuż przed przybyciem pary młodej trzej ubrani na czarno mężczyźni - Stavros, Fistach i Robal - wciągają do sali pobitego chłopaka - Sebastiana Tretyna i barykadują się. Terroryści? Wojna gangów? A może policjanci z niekonwencjonalnym podejściem do prawa?... Rzeczywistość jest znacznie dziwniejsza.

Więcej o proponowanych przez kino filmach można dowiedzieć się w  dziale 'Zapowiedzi kina Millennium'. Bilety jak zwykle w cenie 13 zł. Dla grup zorganizowanych jest ona obniżona do 11 zł.


 
DYSKUSJA MODEROWANA
Komentarze do tego artykułu są moderowane. Oznacza to, że Twój komentarz pojawi się na stronie po zaakceptowaniu go przez moderatora. Nie zostanie zaakceptowany żaden komentarz zawierający wulgaryzmy wypowiedziane wprost, skrótami lub wygwiazdkowane. Prosimy używać języka polskiego z zachowaniem zasad pisowni. Nie tolerujemy TaKiEgO StYlU PiSaNiA. Redakcja nie bierze odpowiedzialności za opinie wyrażane przez internautów.
Komentarze ( 2 )
Mieszkaniec:
Eięc jak czy pierwszy dzień wiosny czy nie ustający od miesiąca dzień bałwana w Tarnowie na tą ilość to powinien być cały rok
10:10, piątek, 9 mar. 2007
misio:
i jak tu nie wagarować, skoro takie atrakcje, hęę?
16:50, poniedziałek, 19 mar. 2007


Tarnow.net.pl  |   Kontakt  |   Reklama
Tarnow.net.pl - Dobre strony Tarnowa (c) Integra 2003-2015. Kopiowanie materiałów zamieszczonych na stronie wyłącznie za zgodą redakcji.
Kontakt z redakcją | Czcionka strony : zwykła / duża  ^TOP^

0.0207