Wroc do strony głównej Tarnów - Tarnow.net.pl
Święcenia biskupa Wiesława Lechowicza
Dodano: 2008-02-16

W sobotę 16 lutego ks. dr Wiesław Lechowicz przyjął święcenia biskupie. Jego posłudze będzie towarzyszyć hasło "In Finem Diligere" - Do końca umiłować. Tarcza herbowa nowego biskupa ma kształt serca. Umieszczono na niej postać Dobrego Pasterza oraz symbole krzyża i pastorału.
fot. Michał Stańczyk Uroczystości w Bazylice Katedralnej w Tarnowie rozpoczęły się o godzinie 12.00. Święceń udzielił ordynariusz tarnowski bp Wiktor Skworc, współkonsekratorami byli: Metropolita Krakowski; kard. Stanisław Dziwisz oraz Nuncjusz Apostolski w Polsce, Abp Józef Kowalczyk.

Uroczystości zgromadziła kilkunastu biskupów z całej Polski. Oprócz wymienionych już biskupów współkonsekratorów obecni byli m.in., kard. Franciszek Macharski, abp Józef Życiński - metropolita lubelski, abp Damian Zimoń - metropolita katowicki, bp Zygmunt Zimowski - biskup radomski, bp Jan Styrna - biskup elbląski, bp Kazimierz Górny - biskup rzeszowski, bp Andrzej Dzięga - biskup sandomierski, bp Wacław Depo - biskup zamojsko-lubaczowski.

Ks. Wiesław Lechowicz został mianowany przez papieża Benedykta XVI biskupem pomocniczym diecezji tarnowskiej 22 grudnia 2007 roku. Jego stolicą tytularną jest Lambiridi (Algieria). Ks. Wiesław Lechowicz jest dziewiątym biskupem pomocniczym w historii diecezji tarnowskiej. Nowy biskup ma 46 lat. Jest doktorem teologii pastoralnej. Od 2004 roku był rektorem największego w Polsce seminarium duchownego.

Niestety, nie możemy pokazać zdjęć z wnętrza Bazyliki Katedralnej - ponieważ fotoreporterzy nie zostali wpuszczeni do środka. Tylko jeden wyznaczony fotograf obsługiwał uroczystość.

fot. Michał Stańczyk kontakt: michalstanczyk(at)tarnow.net.pl


 
Galeria (25 fotografii)
DYSKUSJA MODEROWANA
Komentarze do tego artykułu są moderowane. Oznacza to, że Twój komentarz pojawi się na stronie po zaakceptowaniu go przez moderatora. Nie zostanie zaakceptowany żaden komentarz zawierający wulgaryzmy wypowiedziane wprost, skrótami lub wygwiazdkowane. Prosimy używać języka polskiego z zachowaniem zasad pisowni. Nie tolerujemy TaKiEgO StYlU PiSaNiA. Redakcja nie bierze odpowiedzialności za opinie wyrażane przez internautów.
Komentarze ( 49 )
kajo:
A dlaczego nie ma zdjęc .z kościoła .
22:11, sobota, 16 lut. 2008
kajo:
Przepraszam nie doczytałem.Wielka szkoda że nie wpuścili przecież nie mieli się czego bać,dziennikarze ifotoreporterzy są przedstawicielami społeczności.
22:18, sobota, 16 lut. 2008
rbryg:
ty nie chodzi,ze się czegoś boją tylko o porządek. gdy wejdzie kilku reporterów to trudno jest zapanować nad nim. Ceremoniarz dobrze zrobił nie wpuszczając ich do środka.
13:42, niedziela, 17 lut. 2008
fotoreporter:
Zostało złamane prawo prasowe!
Koledzy kasa czarnym nie śmierdzi! Skworc potrzebuje mieć monopol na.....

A Zoń wierny "pies łańcuchowy" służy!
Miejcie swoją godność!
Nie lansujcie czarnych! Pozdrawiam!
19:29, niedziela, 17 lut. 2008
Zdziwiony?:
Dlaczego sakry udzielił Skworc a nie Kardynał Dziwisz? Czyżby bunt na pokładzie?
19:35, niedziela, 17 lut. 2008
Kolega Lechowicza:
Widzę że nie było dla Ciebie zbyt dużego poparcia wśród kolegów!!!!!!!!!!!!!
19:36, niedziela, 17 lut. 2008
barbe:
Na stronie diecezji tarnowskiej sa piekne zdjecia z uroczystosci.
21:10, niedziela, 17 lut. 2008
Tomek:
ale Kościół czasem tak ma, że się izoluje od społeczności... szkoda...

jednak nowemu biskupowi gratuluję i życzę owocnej pracy..
08:23, poniedziałek, 18 lut. 2008
Kolega:
A skąd są te zdjęcia ktore znalazłem na www.radiokrakow.pl jak nie wpuszczali fotoreporterow. Ci co tu krzyczą że nie weszli mówią pieniądzach - to dziwne bo ja wszedłem i nikt nie kazał mi płacić. I byłem do końca - był porządek i nikt nie latał koło ołtarza i nie pstrykał.
15:11, poniedziałek, 18 lut. 2008
czytelniczka:
zdjęcia na www.radiokrakow.pl i innych portalach, zostały przesłane przez serwis informacyjny diecezji... niestety, ich jakość nie jest najlepsza...
15:23, poniedziałek, 18 lut. 2008
Kolega:
Czytelniczka wejdz na radio.krakow i zobacz, ze sietnie wyszly, jak jest tak jak piszesz,???
16:34, poniedziałek, 18 lut. 2008
Kolega:
Zadzwoniłem do serwisu inf. diecezji i pytalem ile mam zapłacić bo chcę dwa zdjęcia wykorzystać. Zgadnijcie ile muszę zapłacić. Dla zabawy jutro zadzwonię do tarnow.net i zapytam o to samo. Ciekawe czy odpowiedzi sie beda zgadzaly. Typujcie
16:38, poniedziałek, 18 lut. 2008
Marcin:
Trzeba placic serwisowi diecezjalnemu?????????????? To chyba ich interes. Co sie dzieje w tym naszym miescie?
17:22, poniedziałek, 18 lut. 2008
Kolega:
Marcin czytaj uwaznie, ja powiedzialem ze zadzwonilem, nie powiem teraz jaka odpowiedz uzyskalem.Typuj. Ale pamiętaj o prawach autorskich. Przygotowali jednak solidny material, jakby nie patrzac. Sprawdzilem sobie na stronie diecezji tarnowskiej.
17:28, poniedziałek, 18 lut. 2008
Kolega:
Fotoreporter z czwartej wiadomości, ile Ty bierzesz za zdjęcie?
Chyba duzo bo nienawidzisz "czarnych" ze Cie nie wpuscili do robienia zdjęć.
17:32, poniedziałek, 18 lut. 2008
stanik / Michał Stańczyk:
do rbryg: to straszne... w tarnowie jest aż 2 (w porywach do 3) fotoreporterów, którzy w miare regularnie robią zdjęcia chcieliśmy dostać się tylko na chór - z tego miejsca, bez przeszkadzania można DUŻO zrobic

barbe: ja nie będe mówił o jakości tych zdjęc. Sądze, że ja miałbym inne zdjęcia i właśnie o to chodzi... kazdy fotograf ma inne spojrzenie na dane wydarzenie.

kolega: zdjęcia wykonywał ksiądz Turek z Gościa Niedzielnego i wynajęty fotograf. Te fotografie które znajdziesz na tarnow.pl(te z wnętrza katedry) radiokrakow.pl, rdn.pl, timi.pl, diecezja.tarnow.pl ... wykonane są właśnie przez księdza Turka i wysłane w e-mailu od rzecznika biskupa - ks. Jerzego Zonia

Kolego: nie muszę latać koło ołtarza by mieć zdjęcia...

co do płacenia... nikt z nas(fotoreporterów) nie wspomniał nic o pieniądzach.

kolego: zdjęcia które wysłane zostały z kurii diecezjalnej są do DARMOWEGO użytku przez wszystkie lokalne i inne media.

co do zdjęć z tarnow.net.pl - są one moją własnością i mam do nich pełne prawa. Co do płacenia za nie... jesli chcesz to bardzo chętnie wyslę Ci z jedno, dwa ujęcia, niech stracę...

Na koniec, dla wszystkich tych, którzy uważają, że jesteśmy sponsorowani przez kurię, że mamy jakieś wtyki w kurii jako portal: To, że nie umozliwiono mi wykonywać zdjęcia jest najlepszym dowodem na brak powiązań z kurią.

pozdrawiam,
Michał Stańczyk / tarnow.net.pl
17:49, poniedziałek, 18 lut. 2008
stanik / Michał Stańczyk:
Eh. zapomniałem dodać.

Dzień wcześniej (piątek) byłem osobiście w Kurii Diecezjalnej w Tarnowie u jednego z odpowiedzialnych księży (nazwisko pominę) dopytać się o mozliwość wykonywania zdjęć. Wspomniany ksiądz dowiedział się z moich ust o prośbie księdza rzecznika. Jednak powiedział, żeby przyjść i robić zdjęcia bo mam "artystyczne" podejscie do fotografi, powiedział nawet jakich zdjęć kuria potrzebuje do swojej gazety! Powiedział, żeby po uroczystości przyjść i pokazać co "obfotografowałem." W dniu święceń wszystkiego się wyparł...(gdy podszedłem z prosbą o wpuszczenie do środka) czy potrzebny jest jakis komentarz? no może taki, że księża też ludzie ;)
17:59, poniedziałek, 18 lut. 2008
zdegustowany:
Do wszystkich zainteresowanych jak nie masz pisemnego potwierdzenia od "skurialistów" to nie licz na pozytywne rozpatrzenie "prośby"!!! Tak na przyszłość wierzcie tylko Bogu bo jego słudzy uczciwi nie są. Liczą na Boże MIŁOSIERDZIE!!!!!!!! Zapomnieli o przysłowiu: " Bóg jest nierychliwy ale sprawiedliwy" Ot, taka mądrość ludowa...
19:23, poniedziałek, 18 lut. 2008
fotoreporter:
A Ty ile wziąłeś od Zonia i spółki, że ich tak bronisz? Nie pierwszy już raz pokazali nam że jesteśmy dla nich śmieciami, które można kopnąć w .... Ja już od dawna nie mam z "czarnymi" nic do czynienia i jestem z tego powodu szczęśliwy. Nie byłem świadkiem kolejnej szopki! Ale trzeba mieć oczy zamknięte, aby nie zauważyć o co w zagraniach kleru chodzi!
19:30, poniedziałek, 18 lut. 2008
parafianin:
Nie mam pojęcia ile chcieli za zdjęcia, ale pogrzeb mojej babci wraz z gregorianką kosztował moją rodzinę 4500 zł. Cholernie droga firma!:))
19:32, poniedziałek, 18 lut. 2008
ksiądz:
ŻYCZĘ nowemu Biskupowi wszystkiego dobrego i dużo szczęścia bo będzie mu potrzebne. Pamiętam Go z seminarium i jedyne co wspominam z jego życiorysu to długie układanie fryzury przed wtorkową i czwartkową przechadzką. Teraz będzie go stać na jeszcze lepszą szczotkę. Czekam kiedy odwiedzi z wizytacją moją parafię. Wyczyszczę wtedy lustro i konto w Parafii. Bo taka wizyta drogo kosztuje:))))
19:40, poniedziałek, 18 lut. 2008
Kolega:
Fotoreporter kto to jest ten Zon ze o nim piszesz, znasz gościa? Najlepiej napisz do niego to ci odpowie.
19:41, poniedziałek, 18 lut. 2008
Przyjaciel:
I bardzo dobrze Michale,że nie masz nic wspólnego z kurią. Strzeż się jej jak diabła. Księża tzw. " z kurii syny"to cwane lisy. Niektórzy z nich udają wielkich sprawiedliwych, tuszując w ten sposób swoje ciemne sprawki!Są bezwzględni!
19:46, poniedziałek, 18 lut. 2008
Nie:
Nie mów, że księżą to też ludzie. Ci na pierwszej linii frontu to tak, ale nie facet, który siedzi za biurkiem i wykorzystuje swoją władzę, by zniszczyć człowieka!
19:49, poniedziałek, 18 lut. 2008
Kolega:
Kto z tu komentujacych był naprawde na swieceniach w katedrze, ja byłem, a wy????
19:56, poniedziałek, 18 lut. 2008
Kolega:
Michał napisał, że zdjęcia które wysłane zostały z kurii diecezjalnej są do DARMOWEGO użytku przez wszystkie lokalne i inne media.
Wierzycie MU czy nie. Bo piszecie ze to niemozliwe?
19:59, poniedziałek, 18 lut. 2008
nurek24:
Świeta BN się skończyły a tu znowu szopka
20:02, poniedziałek, 18 lut. 2008
nurek24:
Skwor niech wraca skąd przyszedł to jedyne wyjście by kościół tarnowski sie podźwignął
20:10, poniedziałek, 18 lut. 2008
zniesmaczony:
do fotoreportera
piszesz z enie masz i nie chcesz miec nic wspolnego z klerem a za chwile jeczysz z ecie nie wpuscili na uroczystosc i se nie mogles popstrykac fotek. zenua...
22:38, poniedziałek, 18 lut. 2008
fotoreporter:
Do kolegi!

Zoń to sekretarz i rzecznik biskupa Skworca. To przez niego między innymi te kłopoty z brakiem prasy na sakrze Lechowicza Człowiek tak intaligentny i oblatany w Tarnowie nie wie tego? Pozdrawiam!
22:52, poniedziałek, 18 lut. 2008
kajo :
Gdyby ludzie potraktowali w niedziele składke jak Kuria Dziennikarzy toby relacja się zmieniła,dobrze że dyskusja się rozwineła,dobrze żeby zabrał głos rzecznik Kurii.bo kościół żyje z plepsu, a nie tylko z hierarhi.P Michale nie dawać się i robić swoje bo zdjęcia są przedniej marki.
09:52, wtorek, 19 lut. 2008
Kolega:
kajo - napisz to co mowisz rzecznikowi kurii, tu moze nie uslyszec
12:17, wtorek, 19 lut. 2008
Kolega:
Widze ze i kajo i fotoreporter boija sie rzecznika, co wam zrobil? A wydaje sie fajny gosc.
12:55, wtorek, 19 lut. 2008
fotoreporter:
Wydaje się to nie znaczy że jest! Pójdź do niego w konkretnej sprawie to się przekonasz a najlepiej zapytaj kierowców z kurii to powiedzą ci prawdę bo od księży tego nie usłyszysz!
13:15, wtorek, 19 lut. 2008
Wilk:
Tak czytam to i widzę, że kolega to chyba kumpel ks. Zonia.
Życzę mu powodzenia w kontaktach z nim!
Ja kiedyś byłem w Kurii z poważną sprawą i zostałem potraktowany przez ks. Sekretarza jak g.... Jest to człowiek perfidny, aktorzyna, a przede wszystkim wierny do bólu załusznik bpa Skworca.
13:21, wtorek, 19 lut. 2008
klerpsydra:
Kolego!

Jakiej jesteś opcji, że tak podoba Ci się ks. Zoń?
13:24, wtorek, 19 lut. 2008
Apostoł:
Bóg nas zbawi! Z klerem miejmy jak najnmiej do czynienia!
Ci spośród nich, którzy byli ok. już z nimi nie są.
13:28, wtorek, 19 lut. 2008
Apostoł:
Czas Apokalipsy coraz bliżej bo księżom na urzędach pomieszało się w głowach!
Jest to sygnał dla nas, że Boga zamknęli w Piśmie św. i w kościołach!
Reszta to ich przykrywka do osobistych interesów.
13:33, wtorek, 19 lut. 2008
stanik / Michał Stańczyk:
do fotoreporter: Jeśli to do mnie, to ja żadnych pięniędzy od kurii nie otrzymuję, czy to regularnie czy też nie ;)

parafianin: nie przypominam sobie, aby jakikolwiek fotoreporter płacił za łaskawą możliwość fotografowania, czy to w Katedrze, czy też w każdej innej instytucji w Tarnowie.

Przyjaciel: w każdym stadzie znajdzie się jakaś czarna owieczka :)

Nie: w każdej instytucji, urzędzie, poczcie, hipermarkecie znajdzie się osoba niezadowolona z życia, która będzie mścić się na innych za swoje niepowodzenia. Kuria to też taka *instytucja*.

Kolega: tak... wiem, że w dzisiejszych czasach jest to *niemożliwe*, ale TAK - te zdjęcia były wysłane w biuletynie DSI od rzecznika do DARMOWEGO wykorzystania. Nie trzeba płacić za nie nikomu - autor(ks. Turek) zezwolił na publikację NIEodpłatną. Dlatego można znaleźć je w gazetach, czy też portalach

nurek24: artykuł dotyczy święceń Biskupa Lechowicza. Na temat osoby Biskupa Skworca wypowiedz się proszę w temacie, który go dotyczy.

fotoreporter: to nie do końca jego wina. Wczoraj otrzymałem e-mail od księdza rzecznika (niestety z wiadomych względów nie mogę tutaj przytoczyć treści) z wyjaśnieniem. Doszło do pewnego nieporozumienia, za co wszyscy otrzymali stosowne przeprosiny. Jak dla mnie sprawa zamknięta.

Kajo: w dyskusji zabrał głos ks. Zoń. Regulanie odwiedza tarnowskie portale, czyta tarnowską prasę i szuka informacji dotyczących diecezji. Niestety, nie mogę opublikować prywatnej korespondencji na łamach portalu...

Na sam koniec chciałbym, aby ta rozmowa się zakończyła. Ja nie mam żadnych pretensji do nikogo. Wszystko zostało już chyba wyjaśnione...

Staram się obiektywnie (od samego początku do końca) przedstawiać w zdjęciach wydarzenia z naszego miasta - te ważne i mniej ważne, zarówno sportowe, jak i te kulturalne. Nie boję się spraw, które dotyczą religii, a także jakiś sensacyjnych wieści.

Jestem przede wszystkim fotoreporterem który kocha robić zdjęcia. Dlatego czasami tak jest mi przykro, gdy ktoś nie umożliwi mi ich wykonać...

15:42, wtorek, 19 lut. 2008
kajo :
dziękuje za wypowiedz .Głowa do góry dzięki za wszystkie zdjęcia które dały tyle przeżyć estetycznych imam nadzieje że jeszcze wiele ciekawych reportarzy będziemy mogli oglądnąć jeszcze raz dziękuje i do następnego reportarzu.Miłego dnia.
16:14, wtorek, 19 lut. 2008
miroslaw m:
kosciol jest zaklamany i tyle. Bog tak koscol nie.moze z 5% ksiezy jest z powolania reszta to ... az szkoda gadac
18:58, wtorek, 19 lut. 2008
nurek24:
do Stańczyka
na jakim forum można porozmawiać o Skworcu

19:31, wtorek, 19 lut. 2008
nurek24:
Nie płaćcie składek na kurię to im sie urwie kasa i zaczną myśleć jak normalni ludzie co oni wiedzą o tych którzy za 300 -400 zł żyja cały miesiac wciąż im mało gdzie te pieniądze idą czy ktoś się z nich przed ludźmi rozliczał żle sie dzieje w naszym miescie Zoń rzecznikiem kurii smiechu warte
19:38, wtorek, 19 lut. 2008
nurek24:
Apostoł masz całkowitą rację.
19:45, wtorek, 19 lut. 2008
barbe:
Nie bardzo rozumiem o co chodziło "Koledze Lechowicza"z tym brakiem poparcia wśród kolegów.O jakich kolegów chodzi?????
20:20, środa, 20 lut. 2008
żmija:
apostol to nawiedzony histeryk
22:14, środa, 20 lut. 2008
:(:
Mogli wpuscic i nie byloby teraz tylu komentarzy zawsze to wiecej byloby fotek dp pgladniecia
09:31, sobota, 20 cze. 2009
zet:
szkoda słów na to co wy piszecie zastanówcie się
23:05, środa, 14 lip. 2010
ministrant:
pewnie była niezła orgia u KOWALCZYKA w JADOWNIKACH oj oj oj
15:46, poniedziałek, 4 cze. 2012


Tarnow.net.pl  |   Kontakt  |   Reklama
Tarnow.net.pl - Dobre strony Tarnowa (c) Integra 2003-2015. Kopiowanie materiałów zamieszczonych na stronie wyłącznie za zgodą redakcji.
Kontakt z redakcją | Czcionka strony : zwykła / duża  ^TOP^

0.0385