Wroc do strony głównej Tarnów - Tarnow.net.pl
Pracownicy Zakładów Mechanicznych bez kolejnych podwyżek
Dodano: 2009-06-09

Jak poinformował pracowników Zarząd Zakładów Mechanicznych, obecnie przedsiębiorstwo nie jest w stanie zrealizować drugiej transzy podwyżki wynagrodzeń dla pracowników. Spowodowane jest to trudną sytuacją w sektorze przedsiębiorstw przemysłu zbrojeniowego.

16 grudnia ubiegłego roku Zarząd Spółki zawarł z zakładowymi Organizacjami Związkowymi porozumienie kończące spór w ZM. Zgodnie z nim od dnia 1 maja wynagrodzenia zasadnicze pracowników miały wzrosnąć średnio o 200 zł brutto. Był to jeden z 3 punktów jakie miały zostać zrealizowane w ramach porozumienia, 2 pozostałe postulaty zgodnie z ustaleniami Zakłady zrealizowały - od 1 stycznia 2009 płace wzrosły średnio o 100 zł oraz wartość bonów świątecznych w kwietniu była większa i wyniosła 300 zł na pracownika.

Zarząd zwrócił się do załogi o wyrozumiałość w związku z trudną sytuacją finansową firmy, jak i problemami w całym sektorze zbrojeniowym. W ramach działań mających poprawić kondycję przedsiębiorstwa firma prowadzi obecnie rozmowy z partnerami izraelskimi. Dużo wskazuje na to, że mogą one przynieść wyniki w postaci nowych kontraktów i zamówień.

W ramach działań antykryzysowych wstrzymano termin wypłaty wspomnianej podwyżki oraz ograniczono wszystkim zatrudnionym czas pracy do 4/5 etatu. 
DYSKUSJA MODEROWANA
Komentarze do tego artykułu są moderowane. Oznacza to, że Twój komentarz pojawi się na stronie po zaakceptowaniu go przez moderatora. Nie zostanie zaakceptowany żaden komentarz zawierający wulgaryzmy wypowiedziane wprost, skrótami lub wygwiazdkowane. Prosimy używać języka polskiego z zachowaniem zasad pisowni. Nie tolerujemy TaKiEgO StYlU PiSaNiA. Redakcja nie bierze odpowiedzialności za opinie wyrażane przez internautów.
Komentarze ( 0 )


Tarnow.net.pl  |   Kontakt  |   Reklama
Tarnow.net.pl - Dobre strony Tarnowa (c) Integra 2003-2015. Kopiowanie materiałów zamieszczonych na stronie wyłącznie za zgodą redakcji.
Kontakt z redakcją | Czcionka strony : zwykła / duża  ^TOP^

0.0198