Wroc do strony głównej Tarnów - Tarnow.net.pl
”Portret - warsztaty fotograficzne”
Dodano: 2010-04-07

Zapraszamy, tym razem na ”Portret - warsztaty fotograficzne”, podczas których będzie można dowiedzieć się, jak zaplanować kadr, jak odpowiednio operować światłem, po to aby wydobyć z modela coś szczególnego i tym samym stworzyć dobry portret. Aby taki portret był ciekawy, powinien być nieprzeciętny, wyróżniać się, wyrażać jakieś emocje. Powinien wzbudzać w osobie oglądającej jakieś odczucia, nie pozostawiać jej obojętnej.

Podczas dwóch spotkań w ostatni weekend kwietnia w Tarnowskim Centrum Kultury, odbędą się warsztaty, na których poznać będzie można wiele spośród tajników dobrej fotografii portretowej.

W ramach cyklu PracOFFnia, animacja czasu wolnego, odbędą się warsztaty według następującego harmonogramu (obie grupy wiekowe 16+):

24 kwietnia (sobota) w godz. 13.00-16.00 - grupa I
25 kwietnia (niedziela) w godz. 13.00-16.00

24 kwietnia (sobota) w godz. 16.00-19.00 - grupa II
25 kwietnia (niedziela) w godz. 16.00-19.00

W programie warsztatów, które poprowadzą Piotr Bernacki i Tomasz Sobczak m.in. 

- przygotowania studia i zapoznanie z obsługą sprzętu,
- omówienie roli światła w fotografii studyjnej (światło ciągłe i błyskowe, modelowanie, charakterystyka światła),
- podstawowe metody oświetleniowe m. in. high – key (wysoki klucz), low - key (niski klucz), dobór parametrów ekspozycji (światłomierz zewnętrzny, zasada działania, metody pomiaru światła),
- studium portretu, praca z modelką,
- cechy dobrego portretu,
- fotogeniczni i niefotogeniczni …,
- głębia ostrości w portrecie,
- fotografowanie całej postaci,
- kadr amerykański (plan amerykański),
- zajęcia praktyczne (samodzielna praca w studiu, wykonanie portretu ).

Informacje na stronach www.tck.pl oraz www.fotoworkshop.pl

Opłata za udział w warsztatach to 30 złotych.
Zapisy na warsztaty od 12 kwietnia w Biurze Obsługi Tarnowskiego Centrum Kultury, od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00-18.00. Gwarantem miejsca jest wpłata, liczy się kolejność zgłoszeń. Liczba miejsc ograniczona. Nie ma możliwości rezerwacji miejsc.


Info: Tarnowskie Centrum Kultury 
Galeria (1 fotografii)

Plakat
DYSKUSJA MODEROWANA
Komentarze do tego artykułu są moderowane. Oznacza to, że Twój komentarz pojawi się na stronie po zaakceptowaniu go przez moderatora. Nie zostanie zaakceptowany żaden komentarz zawierający wulgaryzmy wypowiedziane wprost, skrótami lub wygwiazdkowane. Prosimy używać języka polskiego z zachowaniem zasad pisowni. Nie tolerujemy TaKiEgO StYlU PiSaNiA. Redakcja nie bierze odpowiedzialności za opinie wyrażane przez internautów.
Komentarze ( 0 )


Tarnow.net.pl  |   Kontakt  |   Reklama
Tarnow.net.pl - Dobre strony Tarnowa (c) Integra 2003-2015. Kopiowanie materiałów zamieszczonych na stronie wyłącznie za zgodą redakcji.
Kontakt z redakcją | Czcionka strony : zwykła / duża  ^TOP^

0.0196