Przegrana z honorem i zaległe zwycięstwo siatkarek (FOTO)

Siatkarki PKCH PWSZ Tarnów uległy 0:3 drużynie KS Developres Rzeszów. Rzeszowianki we wszystkich trzech setach tego pojedynku były zespołem grającym pewniej, co przełożyło się na kolejne wygrywane bez większych problemów sety.

Mimo porażki z pierwszym w ligowej tabeli zespołem z Rzeszowa tarnowianki zagrały dobre spotkanie. W zespole ponownie zabrakło leczącej kontuzję Katarzyny Kutyły, uraz dłoni miała Małgorzata Ruszel. Tarnowianki doświadczonej drużynie, prowadzonej przez Romana Murdzę postawiły wysoko poprzeczkę.

W pierwszym secie po zagrywkach Małgorzaty Młocek, asie serwisowym Alicji Warchoł i atakach Sylwii Styrkowiec prowadziły 6:3 i 7:4. Wyrównana walka trwała do stanu 16:16. Rzeszowianki zdobyły pod rząd cztery punkty, a zwycięstwo w tym secie przypieczętowała asem serwisowym Barbara Adamska. W drugim secie dzięki skutecznej Sylwii Styrkowiec tarnowianki objęły prowadzenie 3:1.

Wyrównany mecz toczył się do stanu 18:18. W końcówce skuteczniej zagrały rywalki. W trzeciej partii trener Bogdan Dudek dał szansę gry najmłodszym zawodniczkom Weronice Wyrobie i Barbarze Gębiś. Obie nie sprawiły zawodu. Świetną serię miała zwłaszcza Wyroba. Po jej zagrywkach drużyna zdobyła cztery punkty. Końcowy rezultat nie oddaje jednak w pełni tego, co działo się na boisku. Liderki, podopieczne trenera Romana Murdzy, aby odnieść zwycięstwo musiały się sporo napracować.

W czwartek, 17 stycznia, w zaległym spotkaniu 4. Ligi Kobiet siatkarki Jedynki II Tarnów ponownie bez najmniejszych problemów pokonały w wyjazdowym spotkaniu Ogniwo Piwniczna 0:3. Tarnowianki, grające w juniorskim składzie, we wszystkich trzech setach miały wyraźną przewagę, o czym najlepiej świadczy fakt, że cały mecz trwał zaledwie 45 minut. Dzisiejsza wygrana była już dziewiątą w dziewiątym spotkaniu naszej drugiej drużyny, która jest coraz bliżej zapewnienia sobie awansu do 3. Ligi.

PKCH PWSZ Tarnów – Developres Rzeszów 0:3 (19:25, 20:25, 20:25)
PKCH PWSZ: Styrkowiec, Leszek, Młocek, Podlasek, Warchoł, Hajduk (kapitan), Szubart (libero) oraz Wyroba, Gębiś, Ruszel.