Przegrana z honorem i zaległe zwycięstwo siatkarek (FOTO)

Siatkarki PKCH PWSZ Tarnów uległy 0:3 drużynie KS Developres Rzeszów. Rzeszowianki we wszystkich trzech setach tego pojedynku były zespołem grającym pewniej, co przełożyło się na kolejne wygrywane bez większych problemów sety.

Mimo porażki z pierwszym w ligowej tabeli zespołem z Rzeszowa tarnowianki zagrały dobre spotkanie. W zespole ponownie zabrakło leczącej kontuzję Katarzyny Kutyły, uraz dłoni miała Małgorzata Ruszel. Tarnowianki doświadczonej drużynie, prowadzonej przez Romana Murdzę postawiły wysoko poprzeczkę.

W pierwszym secie po zagrywkach Małgorzaty Młocek, asie serwisowym Alicji Warchoł i atakach Sylwii Styrkowiec prowadziły 6:3 i 7:4. Wyrównana walka trwała do stanu 16:16. Rzeszowianki zdobyły pod rząd cztery punkty, a zwycięstwo w tym secie przypieczętowała asem serwisowym Barbara Adamska. W drugim secie dzięki skutecznej Sylwii Styrkowiec tarnowianki objęły prowadzenie 3:1.

Wyrównany mecz toczył się do stanu 18:18. W końcówce skuteczniej zagrały rywalki. W trzeciej partii trener Bogdan Dudek dał szansę gry najmłodszym zawodniczkom Weronice Wyrobie i Barbarze Gębiś. Obie nie sprawiły zawodu. Świetną serię miała zwłaszcza Wyroba. Po jej zagrywkach drużyna zdobyła cztery punkty. Końcowy rezultat nie oddaje jednak w pełni tego, co działo się na boisku. Liderki, podopieczne trenera Romana Murdzy, aby odnieść zwycięstwo musiały się sporo napracować.

W czwartek, 17 stycznia, w zaległym spotkaniu 4. Ligi Kobiet siatkarki Jedynki II Tarnów ponownie bez najmniejszych problemów pokonały w wyjazdowym spotkaniu Ogniwo Piwniczna 0:3. Tarnowianki, grające w juniorskim składzie, we wszystkich trzech setach miały wyraźną przewagę, o czym najlepiej świadczy fakt, że cały mecz trwał zaledwie 45 minut. Dzisiejsza wygrana była już dziewiątą w dziewiątym spotkaniu naszej drugiej drużyny, która jest coraz bliżej zapewnienia sobie awansu do 3. Ligi.

PKCH PWSZ Tarnów – Developres Rzeszów 0:3 (19:25, 20:25, 20:25)
PKCH PWSZ: Styrkowiec, Leszek, Młocek, Podlasek, Warchoł, Hajduk (kapitan), Szubart (libero) oraz Wyroba, Gębiś, Ruszel.

Najwięcej punktów dla PKCH PWSZ:
Sylwia Styrkowiec – 9
Sabina Podlasek – 9
Alicja Warchoł – 9

Punkty zdobyte blokiem – 9
Punkty z zagrywki – 4
Punkty po błędach przeciwniczek – 16

Foto: Tomasz Schenk
Powrót na stronę główną.
Zobacz więcej wiadomości w tej kategorii.
Zobacz inne kategorie.Galeria (39 fotografii)
DYSKUSJA MODEROWANA
Komentarze do tego artykułu są moderowane. Oznacza to, że Twój komentarz pojawi się na stronie po zaakceptowaniu go przez moderatora. Nie zostanie zaakceptowany żaden komentarz zawierający wulgaryzmy wypowiedziane wprost, skrótami lub wygwiazdkowane. Prosimy używać języka polskiego z zachowaniem zasad pisowni. Nie tolerujemy TaKiEgO StYlU PiSaNiA. Redakcja nie bierze odpowiedzialności za opinie wyrażane przez internautów.
Komentarze ( 4 )
zdegustowany Jan:
Sprawozdawca meczów siatkarek notorycznie ubiera porażki w strój sukcesu, wręcz mistrzowskiej gry. Tymczasem jest to największy niewypał zawodniczo-trenerski w tarnowskiej siatkówce pań. Zmarnowano duże środki sponsora, któremu najwyraźniej zabrakło pomyślunku i jasnego widzenia. Żal serce ściska, bo za owe finanse mielibyśmy solidną koszykówkę panów w I lidze, a piłkarzy w czubie II ligi. Ktoś jednak pogrywa sobie z kibicami i woli marnować pieniądze na mizerne siatkarki z podkarpackiego +odrzutu+.
09:18, sobota, 19 sty. 2013
Tomasz:
Zdecydowanie dobry mecz zagrały. 3-0...zdegustowany Jan ma rację.
22:19, niedziela, 20 sty. 2013
cichy:
Piękne określenie nowych najlepszych zawodniczek, Jan jesteś miszcz.
08:34, poniedziałek, 21 sty. 2013
SZiud:
moze zony szuka i lubi siatkarki
00:32, środa, 23 sty. 2013

Tarnow.net.pl  |   Kontakt  |   Reklama
Tarnow.net.pl - Dobre strony Tarnowa (c) Integra 2003-2015. Kopiowanie materiałów zamieszczonych na stronie tylko za zgodą redakcji.
Czcionka strony : zwykła / duża  ^TOP^