Bartosz Dworak Quartet w TCK (KONKURS)
access_time 2014-02-06 09:35:14
Zwycięzcy 37. edycji konkursu dla młodych jazzmanów - Jazz Juniors 2013 zagrają w swoim rodzinnym mieście. Zdaniem krytyków, tarnowski zespół to jeden z najciekawszych składów młodego pokolenia, już teraz dysponujący własnym, rozpoznawalnym brzmieniem.
Data: 7 luty, 19:30 Miejsce: Piwnice TCK (Tarnów, Rynek 5) Cena biletu: Bilety: 10 zł Możliwość wystąpienia w TCK, w ramach cyklu "Młody Jazz" była jedną z nagród dodatkowych, jaką zespół zdobył podczas Festiwalu Jazz Juniors. Bartosz Dworak Quartet powstał w 2010 r. w Katowicach, założony przez Bartosza Dworaka. Narodziny kwartetu miały miejsce na katowickiej Akademii Muzycznej, gdzie muzycy spotkali się po raz pierwszy. Obecnie tworzą go (oprócz braci Bartosza i Jakuba): pianista - Piotr Matusik oraz perkusista - Szymon Madej. Głównym założeniem bandu jest w pełni akustyczne brzmienie, oraz synteza tradycji z nowoczesnością. W repertuarze grupy znajdują się głównie kompozycje autorskie, w których usłyszeć można subtelne wpływy polskiej muzyki ludowej. Muzycy wykonują także własne aranżacje znanych standardów jazzowych, nadając im charakterystyczne i niepowtarzalne brzmienie Bartosz Dworak Quartet otrzymał także wyróżnienie na 6th Grupa Azoty Jazz Contest w Tarnowie.
Dla czytelników portalu Tarnow.net.pl mamy dwa podwójne zaproszenia na "Bartosz Dworak Quartet". Każdy, kto prześle na adres konkurs@tarnow.net.pl w terminie do piątku, 7 lutego do godz. 10:00, swoje imię i nazwisko oraz nr tel. i adres e-mail weźmie udział w losowaniu wejściówek. W temacie wiadomości należy wpisać: "Młody Jazz". Zwycięzcy konkursy : Paweł S., Jan K. Gratulujemy!
Komentarze...