11 nowych autobusów w taborze MPK
access_time 2013-11-13 15:21:42
Dobiegła końca realizacja drugiego projektu prowadzonego przez Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne Sp. z o.o. W wyniku jego realizacji zakupionych zostało 11 ekologicznych, fabrycznie nowych, wyposażonych w klimatyzację, niskopodłogowych autobusów.
Wartość zrealizowanego projektu - 11 540 106 PLN, dofinansowanie z MRPO wyniosło 6 567 540 PLN Dobiegła końca realizacja drugiego projektu prowadzonego przez Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne Sp. z o.o. w Tarnowie od listopada 2012 roku. W wyniku realizacji projektu, na przełomie 2012 i 2013 roku zakupionych zostało 11 ekologicznych, fabrycznie nowych, wyposażonych w klimatyzację, niskopodłogowych autobusów. Pojazdy napędzane olejem napędowym, spełniające normę czystości spalin EURO 5 w standardzie EEV, dzięki zastosowaniu najnowszych rozwiązań technologicznych, niskich wejść i obniżeniu poziomu hałasu, gwarantują pasażerom poprawę bezpieczeństwa i komfort podróżowania.
Równocześnie, w ramach projektu, zarówno w już eksploatowanych autobusach jak i w nowo zakupionych, zamontowany i uruchomiony został system elektronicznej informacji pasażerskiej wraz z systemem zarządzania ruchem. W sumie system zamontowany został, zgodnie z umową, w 84 autobusach. Dzięki temu, każdy pasażer za pośrednictwem aplikacji MyBus lub poprzez specjalną zakładkę E-bus znajdującą się na stronie www.mpk.tarnow.pl może na bieżąco uzyskiwać interesujące go informacje dotyczące kursów linii komunikacyjnych.
Komentarze...