Przetańczyć całą noc (KONKURS)
access_time 2014-01-11 12:50:46
W niedzielę, 19 stycznia, zapraszamy do Centrum Sztuki Mościce na koncert muzyki z musicali i filmów "Przetańczyć całą noc" w wykonaniu Orkiestry Reprezentacyjnej Straży Granicznej.
Data: niedziela, 19 stycznia o godz. 18:00 Miejsce: Centrum Sztuki Mościce Cena biletu: Bilety: 35 zł. normalny, 25 zł. ulgowy. "Przetańczyć całą noc" - koncert muzyki filmowej i musicalowej w wykonaniu Orkiestry Reprezentacyjnej Straży Granicznej pod dyrekcją Naczelnika Orkiestry ppłk SG dr Stanisława Strączka i II Kapelmistrza mjr SG mgr Leszka Mieczkowskiego. Wszystko zaczęło się w 1956 roku, kiedy przy Karpackiej Brygadzie WOP została utworzona orkiestra, która od 1973 roku zaczęła pełnić funkcję Orkiestry Reprezentacyjnej. Od tego czasu minęło już 40 lat, wciąż jednak muzycy z Nowego Sącza kontynuują wspaniałą tradycję zapoczątkowaną jeszcze w okresie międzywojennym przez sławną Orkiestrę 1-go Pułku Strzelców Podhalańskich, czerpiąc również inspirację z folkloru podhalańskiego. Koncertując tak w kraju jak i za granicą muzycy ze Straży Granicznej są doskonałymi ambasadorami Sądecczyzny i folkloru Podhala. Udział w licznych międzynarodowych festiwalach i spotkaniach muzycznych, m. in. w Niemczech, Belgii, Danii, Słowacji, Włoszech, Węgrzech, Czechach, Francji, Holandii, Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Szwecji oraz Szwajcarii ugruntował prestiż Orkiestry. Imponuje liczba ponad 8 tysięcy koncertów entuzjastycznie oklaskiwanych prze wielomilionową widownię. Muzycy znad Dunajca reprezentują Straż Graniczną uświetniając swoimi występami najważniejsze uroczystości państwowe, okolicznościowe i religijne. Brzmienie Orkiestry znają także miłośnicy operetki i musicalu, doceniając mistrzostwo interpretacji muzyki symfonicznej oraz akompaniamentów klasycznych w transkrypcjach na wielką orkiestrę dętą. Szeroki repertuar koncertowy obejmuje również muzykę organowo-instrumentalną, a także formy symfoniczne i oratoryjno-religijne. Patriotycznym repertuarem Orkiestra podtrzymuje bogate tradycje narodowe, a także krzepi serca piękną i bogatą historią polskości. Nie bez znaczenia pozostaje również jej edukacyjna działalność, której służą koncerty umuzykalniające organizowane w wielu polskich miastach. Bogaty dorobek wzbogacają liczne nagrody i wyróżnienia, a także kilkanaście wydanych płyt z muzyką klasyczną, regionalną i rozrywkową.
Dla czytelników portalu Tarnow.net.pl mamy dwa podwójne zaproszenia na spektakl, który odbędzie się w niedzielę, 19 stycznia o godz. 18:00 na Dużej Scenie CSM. Każdy, kto prześle na adres konkurs@tarnow.net.pl w terminie do piątku, 17 stycznia do godz. 12:00, swoje imię i nazwisko oraz nr tel. i adres e-mail weźmie udział w losowaniu wejściówek. W temacie wiadomości należy wpisać: "Przetańczyć całą noc" Zwycięzcy konkursy : Maria M. , Włodzimierz B. Gratulujemy!
Komentarze...