Światowy dzień walki z otyłością – zrzuć zbędne kilogramy (KONKURS)
access_time 2013-10-21 11:31:13
Światowy Dzień Walki z Otyłością, który przypada na 24 października, to dobry moment do skontrolowania swojej masy ciała i przyjrzenia się, co kryje się za wynikami. To również dobry czas, aby w końcu podjąć ważną i często odkładaną decyzję dotyczącą własnego zdrowia, pozbyć się zbędnych kilogramów i porzucić złe nawyki żywieniowe.
Czas na zmianę. Musisz najpierw sprawdzić co z Twoją wagą, czy jest ona właściwa. Obecnie już co czwarty mężczyzna i co piąta kobieta należy do grupy tych, którzy mają zbyt wysoki wskaźnik BMI. Zapraszamy do obliczenia wskaźnika BMI: BMI = masa ciała (kg)/wzrost (m)2 Przykład: gdy ważysz 90 kg i masz 1,50 m wzrostu, wówczas obliczasz swoje BMI następująco: BMI = 90/1,52  = 90/2,25 = 40 . Twój wskaźnik BMI wynosi 40.
 • Jeśli twoje BMI znajduje się poniżej 18,5 - masz niedowagę.
 • Jeśli mieści się w przedziale od 18,5 do 24,9 - Twoja masa ciała jest prawidłowa.
 • Jeśli natomiast przekracza 25 - masz nadwagę.
 • Jeżeli przekracza 30 - cierpisz z powodu otyłości. Niestety, nie tylko to jest zatrważające, że wśród dorosłych mamy problem z nadwagą i otyłością, ale coraz częściej wśród dzieci oraz nastolatków. Problem ten wynika z ukorzenionych od lat złych nawyków żywieniowych, dlatego często pada stwierdzenie, że "Mój problem ma podłoże genetyczne, bo moi przodkowie też tak mieli." Niestety przykro nam sobie uświadomić, że 70 proc. wpływu na nasze zdrowie ma styl życia, 10 proc. środowisko zewnętrzne. Tak naprawdę, w moich rękach mam własne zdrowie i ja jestem za nie w 70 proc. odpowiedzialny. Otyłość to nie tylko problem estetyczny, psychologiczny, ale głównie zdrowotny. Utrzymujący się problem w długim czasie jest przyczyną wielu chorób: jak miażdżyca, cukrzyca typu II, bezdech, nadciśnienie, cholesterol, rak jelita grubego, itp. Kolejnym ważnym wskaźnikiem, który określa stopień problemu otyłości i nadwagi jest poziom tkanki tłuszczowej w organizmie, który możemy poznać dzięki specjalistycznemu badaniu na wadze Tanita, której wyniki są bardzo istotne do zmiany nawyków żywieniowych. Czy wiesz, że jeśli ta tkanka przekracza w Twoim organizmie 30 proc. u mężczyzn, a 40 proc. u kobiet to jesteś na dobrej drodze do zespołu metabolicznego, a w konsekwencji do śmierci. Jesteś w grupie ryzyka pojawienia się nadmiernej ilości tkanki tłuszczowej gdy nie uważasz co i ile jesz, nie jadasz regularnie, jesz to co popadnie, do tego prowadzisz siedzący tryb życia. Perfect Body - Studio Modelowania Sylwetki oraz Klub Wellness zapraszają do zrobienia pierwszego kroku, zadeklaruj zmianę nawyków żywieniowych. Wyślij na adres perfec.body@wp.pl wypełniony tekst deklaracji. Każdy, kto wyśle tekst deklaracji na podany adres otrzyma bezpłatny przykładowy program żywieniowy na 7 dni. Pobierz formularz deklaracji: w formacie PDF
  Ciągle podejmujesz nowe diety odchudzające, które nie przynoszą efektów? Marzysz o uzyskaniu szczupłej i zgrabnej sylwetki?
  Weź udział w konkursie
  Do zdobycia:
 • 10 bezpłatnych wejściówek na Bilans Formy o wartości 30 zł
 • 10 bezpłatnych 45 minutowych wejściówek na Trening Personalny na urządzeniach modelujących sylwetkę. O wartości 40 zł Zasady konkursu: Każdy, kto prześle na adres perfec.body@wp.pl w terminie do środy, 30 października swoje imię i nazwisko oraz nr tel. i adres e-mail weźmie udział w losowaniu bonów zniżkowych. W temacie wiadomości należy wpisać: Bilans Formy lub Trening Personalny.
  Perfect Body - Studio Modelowania Sylwetki
  Perfect Body - Studio Modelowania Sylwetki ul. Mickiewicza 7, Tarnów tel. 530-997-991 Zapraszamy w godzinach: poniedziałek - piątek od 10:00 do 21:00 sobota - 9:00 - 14:00 Zapisy: tel. 530-997-991 e-mail: perfect.body@wp.pl www.perfect-body.net.pl Badania wskazują na ciągle narastający problem nadwagi i otyłości na świecie, jak i w Polsce. Wiele osób walczy z nadmiarem kilogramów stosując diety cud, które w konsekwencji prowadza do obniżenia przemiany materii, niedoborów witaminowych i efektu jojo. Niewielu z nas wie o tym, że dieta odchudzająca powinna być dobierana indywidualnie dla każdego, uwzględniając płeć, stopień nadwagi, tryb życia, schorzenia i inne dolegliwości. Rekordowa utrata wagi, w Perfect Body wynosi 19 kg, w obwodach łączny spadek 110 cm tj.: 13 cm pod biustem, 26,5 cm w pasie, 19,5 cm w biodrach, po 18 cm w udach, po 7 cm w ramionach. Perfect Body to nowoczesne studio, w którym klient może znaleźć opiekę wykwalifikowanej kadry. Nowoczesne metody kształtowania sylwetki oraz wiedza poszerzana poprzez ciągłe szkolenia sprawia, że klient znajduje profesjonalną pomoc w realizacji celów.
 • Komentarze...