Ponury i śmieszny spektakl Doroty Masłowskiej o Rumunach (WYGRAJ BILET)
access_time 2013-06-20 16:14:50
Przez trzy czerwcowe wieczory tarnowską scenę opanują studenci najpopularniejszych polskich szkół teatralnych. Prezentacja ich spektakli dyplomowych odbędzie się od 21 do 23 czerwca w ramach projektu Tarnów stolicą komedii – Kampus.
Podczas drugiego wydarzenia w ramach realizowanego projektu „Tarnów stolicą komedii” na Dużej Scenie teatru odbędzie się przegląd spektakli komediowych grupy studenckich z ośrodków akademickich w Łodzi, Warszawie i Wrocławiu. Spektakle dyplomowe mają bogatą i ważną tradycję. Sprawdzają predyspozycje i profesjonalne przygotowanie studentów ostatniego roku wydziału aktorskiego, ale też mają im przynieść szczęście – na zawodową przyszłość. - W ciągu trzech dni pragniemy pokazać tarnowianom spektakle komediowe w wykonaniu studentów ostatnich lat studiów aktorskich. Na wydarzenie zapraszamy szczególnie tarnowskich studentów z myślą o których została ustalona cena biletów – zaprasza Krzysztof Bogusz, kierownik promocji. Program: Piosennik (21-06-2013, piątek, 19:00). To podróż do krainy piosenki literackiej w aktorskiej interpretacji. W programie utwory z repertuaru Jacka Kleyffa, Mirosława Czyżykiewicza, Elżbiety Adamiak, Andrzeja Poniedzielskiego, Wolnej Grupy Bukowina, Grzegorza Tomczaka. Spektakl to dyplom studentów IV roku Wydziału Aktorskiego Akademii Teatralnej w Warszawie przygotowany pod kierunkiem Andrzeja Poniedzielskiego. Dwoje biednych Rumunów mówiących po polsku (22-06-2013, sobota, 19:00) "Jest to najbardziej ponura rzecz jaką napisałam i chyba najpoważniejsza, niezależnie od tego, że jest całkiem śmieszna. Jest o dwojgu młodych ludzi, którzy wpychają się kierowcom do samochodów, twierdząc że są bardzo biednymi Rumunami mówiącymi po polsku. Pierwsza część tekstu to ich amok i maligna, druga to nagłe przebudzenie gdzieś w środku Polski, nagła samotność, obcość i rozpoczynająca się między nimi psychiczna walka na śmierć i życie.” – mówiła Dorota Masłowska dla „Didaskaliów". Przedstawienie wyreżyserowała Małgorzata Bogajewska we współpracy ze studentami łódzkiej szkoły filmówki. Love&information (23-06-2013, niedziela, 19:00) Love & Information to spektakl o współczesnym świecie zdominowanym przez otaczający nas zewsząd natłok informacji. Spektakl Moniki Strzępki to widowisko okraszone groteską i pastiszem. Składa się z pięćdziesięciu sześciu scen, w których ponad sto postaci stara się zrobić użytek z posiadanych informacji. Czy świat w którym informacja staje się walutą jest w stanie poddać się autoanalizie? Czy informacje, które z niej wynikną są w stanie cokolwiek zmienić? A informacje o tym, że nie są w stanie nic zmienić, są w stanie coś zmienić? Spektakl dla widzów dorosłych Dodatkowe informacje na temat festiwalu KAMPUS można uzyskać w Biurze Organizacji Widowni – tel. 14 688 32 87, tel. kom. 784 976 026, e-mail: promocja@teatr.tarnow.pl. Bilety na spektakle można zakupić w promocyjnej cenie 15 zł. Projekt Tarnów Stolicą Komedii - Kampus współfinansowany jest przez Unię Europejską w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013. Mecenasem projektu jest Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo. Szczegółowy program www.teatr.tarnow.pl.
Dla czytelników portalu Tarnow.net.pl - Teatr im. L. Solskiego w Tarnowie przygotował konkurs z wejściówkami na spektakl "Dwoje biednych Rumunów mówiących po polsku", który odbędzie się w sobotę, 22 czerwca, o godz. 19.00 na Dużej Scenie Teatru L. Solskiego w Tarnowie. Zasady: Każdy kto prześle na adres k.bogusz@teatr.tarnow.pl w terminie do piątku, 21 czerwca, do godz. 12.00, swoje imię i nazwisko oraz nr tel. i adres e-mail weźmie udział w losowaniu wejściówek. W treści zgłoszenia należy także podać adres portalu (Tarnow.net.pl). Zwycięzcy zostaną poinformowani mejlowo o wygranej.
Komentarze...