Naucz się chodzić po norwesku (KONKURS)
access_time 2013-05-31 13:10:52
Perfect Body i portal Tarnow.net.pl ogłaszają kolejny konkurs. Do zdobycia lekcja "chodzenia z kijkami".
Nordic Walking stał się bardzo popularną formą aktywności wśród mieszkańców Tarnowa. Na ulicach miasta coraz częściej spotykamy ludzi chodzących z "kijkami". Nordic Walking to forma rekreacji polegająca na marszach ze specjalnymi kijami. Sport ten wymyślony został w Finlandii w latach 20. XX wieku, jako całoroczny trening dla narciarzy biegowych. Badania wykazały, że dobry trening techniki Nordic Walkingu pozwala osiągnąć takie korzyści zdrowotne jak: usprawnienie układu oddechowego i sercowo-naczyniowego, zwiększenie poboru tlenu przeciętnie o 20-58 procent, w zależności od intensywności wbijania kijków. Rozwija też wszystkie mięśnie kończyn dolnych, prostowników kończyn górnych, wzmacnia mięśnie tułowia, ramion i barków, zwiększa mobilność górnego odcinka kręgosłupa i łagodzi napięcia mięśniowe w okolicy barków. Niewielkie obciążenie stawów u osób ćwiczących Nordic Walking sprawia, że jest zalecany osobom otyłym. Nie pogarsza także stanu obolałych stawów, zwłaszcza kolanowych. Ponadto w porównaniu ze zwykłym chodem, uprawiający Nordic Walking spala przeciętnie od 20 do 40 proc. więcej kalorii. "Kijki" pomagają również w utrzymaniu lepszej postawy, równowagi i stabilności podczas chodu w trudnym terenie. Sport ten uprawia się bardzo łatwo. Podstawą są dobre chęci, wygodne obuwie oraz technika. Z tą ostatnią bywa najgorzej. Zapominamy często jak ważne jest prawidłowe wykonywanie marszu z "kijkami". Na ulicach Tarnowa zaobserwowaliśmy brak techniki wśród korzystających z Nordic Walking.
Ciągle podejmujesz nowe diety odchudzające, które nie przynoszą efektów? Marzysz o uzyskaniu szczupłej i zgrabnej sylwetki?
Weź udział w konkursie
Do zdobycia: 10 pojedynczych lekcji Nordic Walking, które odbędą się w czwartek, 6 czerwca o godz. 18.40 w Parku Strzeleckim (kije do Nordic Walking - we własnym zakresie). Zasady konkursu: Każdy, kto prześle na adres konkurs@tarnow.net.pl w terminie do wtorku, 4 czerwca, swoje imię i nazwisko oraz nr tel. i adres e-mail weźmie udział w losowaniu lekcji "chodzenia z kijkami". W temacie wiadomości należy wpisać: "Nordic Walking" Zwycięzcy: Renata O., Renata F., Ewelina S., Monika S., Jadwiga B., Barbara K., Kinga N., Barbara M., Anna C., Agnieszka M. Gratulujemy!
Perfect Body - Studio Modelowania Sylwetki
Perfect Body - Studio Modelowania Sylwetki ul. Mickiewicza 7, Tarnów tel. 530-997-991 Zapraszamy w godzinach: poniedziałek - piątek od 10:00 do 21:00 sobota - 9:00 - 14:00 Zapisy: tel. 530-997-991 e-mail: perfect.body@wp.pl www.perfect-body.net.pl Badania wskazują na ciągle narastający problem nadwagi i otyłości na świecie, jak i w Polsce. Wiele osób walczy z nadmiarem kilogramów stosując diety cud, które w konsekwencji prowadza do obniżenia przemiany materii, niedoborów witaminowych i efektu jojo. Niewielu z nas wie o tym, że dieta odchudzająca powinna być dobierana indywidualnie dla każdego, uwzględniając płeć, stopień nadwagi, tryb życia, schorzenia i inne dolegliwości. Rekordowa utrata wagi, w Perfect Body wynosi 19 kg, w obwodach łączny spadek 110 cm tj.: 13 cm pod biustem, 26,5 cm w pasie, 19,5 cm w biodrach, po 18 cm w udach, po 7 cm w ramionach. Perfect Body to nowoczesne studio, w którym klient może znaleźć opiekę wykwalifikowanej kadry. Nowoczesne metody kształtowania sylwetki oraz wiedza poszerzana poprzez ciągłe szkolenia sprawia, że klient znajduje profesjonalną pomoc w realizacji celów.
Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A