Gdzie spędzić Dzień Dziecka? (KONKURS)
access_time 2013-05-29 12:03:46
Lokalne firmy i instytucje przygotowały dla najmłodszych tarnowian mnóstwo atrakcji z okazji Dnia Dziecka. Oferta obejmuje nie tylko pierwszy dzień czerwca, ale także pozostałe dni długiego weekendu.
Centrum Sztuki Mościce dla dzieci
W tym roku Dzień Dziecka w Centrum Sztuki Mościce będzie trwał od 31 maja do 2 czerwca. Przez trzy dni na pokładzie Centrum dzieci znajdą liczne, nie tylko filmowe, atrakcje. W Kinie Millennium na naszych milusińskich czekają pokazy pełnej humoru animacji "Krudowie" w wersji 2D oraz przedpremierowo historia nastolatka, który wyrusza na wielką wyprawę przeciw złej królowej armii gigantów, czyli "Thor ratuje przyjaciół". Projekcja filmu: "Krudowie", reżyseria: Chris Sanders Miejsce: Kino Millennium, ul. Traugutta 1, Termin: piątek, 31 maja, godz. 14:30 / sobota, 1 czerwca, godz. 14:30 / niedziela, 1 czerwca, godz. 14:30 Cena biletu: 15 zł Animowana komedia familijna "Krudowie" opowiada o losach pierwszej rodziny, której życie zmienia się, gdy ich jaskinia zostaje zniszczona. Wtedy Krudowie wyruszają w niezwykłą podróż. Muszą stawić czoło różnicom pokoleniowym, ale i wielkim zmianom, bo ich wędrówka nakłada się z wędrówką płyt tektonicznych... Grag to głowa rodziny - typowy facet, nadopiekuńczy w stosunku do żony i dzieci. Uważa, że twardą ręką zapewnia rodzinie bezpieczeństwo. Ugga, jego druga połowa, akceptuje podejście męża - przytakuje mu, gdy słyszy, że zmiany nie są dobre. Podobnie uważa ich syn, Tank. Zadziorna Babcia bez przerwy dogryza zięciowi, ale nie protestuje. Z kolei Sandy ma dopiero cztery latka, więc nie sprawia problemów, choć nie można jej odmówić zawziętości. Tylko Ip buntuje się przeciw zasadom Graga. Dziewczyna jest typową nastolatką i pragnie korzystać z życia. Jest ciekawa świata i uważa, że teorie Graga są prymitywne. Splot niecodziennych wydarzeń spowoduje, że Krudowie będą musieli zmienić swoje podejście do życia i sposób postrzegania świata.
Projekcja filmu: "Thor ratuje przyjaciół" Miejsce: Kino Millennium, ul. Traugutta 1, Termin: piątek, 31 maja, godz. 16:00 / sobota, 1 czerwca, godz. 16:00 Cena biletu: 15 zł Thor, pewny siebie nastolatek, mając jako oręż magiczny młot i wsparcie niezbyt doskonałych bogów, wyrusza na wielką wyprawę przeciw złej królowej i armii Olbrzymów, którzy zagrażają jego wiosce. Czy uda mu się ich pokonać?
Spektakl: "O Szewczyku, strasznym Smoku, Czarownicy i Królewnie" w wykonaniu Teatru Dzieci Zagłębia im. Jana Dormana z Będzina. Miejsce: CSM ul. Traugutta 1, Duża Scena CSM Termin: 2 czerwca 2013 r., godz. 15:00 Czas trwania spektaklu: 90 min. (planowana przerwa) Cena biletu: 18 zł Pakiet rodzinny (obowiązujący wyłącznie do 5 osób): pierwsze dwie osoby - po 18 zł, trzy kolejne osoby - po 15 zł Sprzedaż i informacje: Kasa CSM tel. 14 633 46 04 Za wielkim murem mieszka ogromny, ale dość prostoduszny Smok. Zła Czarownica rozkazuje mu porwać Królewnę. Zrozpaczona Ochmistrzyni i sprytny Szewczyk wyruszają jej na ratunek. W jaki sposób uda się im zwyciężyć strasznego Smoka? Akcja tej pełnej humoru opowieści o słynnym Szewczyku Dratewce umieszczona została tym razem w krainie chińskiego orientu. Roztańczony i rozśpiewany spektakl pokazuje, że nieprzyjaciela można pokonać na drodze rywalizacji, a nie walki. Dariusz Wiktorowicz - autor scenariusza i reżyser - wzbogacił znaną wszystkim opowieść o Szewczyku o oryginalne motywy, dzięki czemu historia zyskała nową jakość.
Dla czytelników portalu Tarnow.net.pl dwa podwójne zaproszenia na spektakl dla dzieci "O szewczyku, strasznym Smoku, Czarownicy i Królewnie", który odbędzie się już 2 czerwca o godz. 15.00 na Dużej Scenie CSM. Każdy, kto prześle na adres konkurs@tarnow.net.pl w terminie do piątku, 31 maja swoje imię i nazwisko oraz nr tel. i adres e-mail weźmie udział w losowaniu wejściówek. W temacie wiadomości należy wpisać: "O szewczyku"
Projekcja filmu: "Kochankowie z księżyca" Miejsce: CSM ul. Traugutta 1, Termin: 03 czerwca 2013 r., godz. 12:00 i 04 czerwca 2013 r., godz. 10:00 Cena biletu: 8 zł Sprzedaż i informacje: Kasa CSM tel. 14 633 46 04 z okazji Dnia Dziecka w Centrum Sztuki Mościce, w ramach projektu "Edukacja przez film", odbędą się projekcje filmu "Kochankowie z księżyca". Jest to kolejne, z cyklu spotkań, w trakcie których prezentujemy filmy adresowane do uczniów i nauczycieli gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. - Naszym celem jest tworzenie atrakcyjnych, multimedialnych lekcji, bazujących na tworzywie, jakim jest film. Dlatego też do współpracy zaprosiliśmy edukatora filmowego, pedagoga, współpracownika i konsultanta wielu instytucji związanych z filmem Mariusza Widawskiego. Każdy, z prezentowanych w ramach projektu obraz, poprzedzony jest prelekcją, która wprowadza młodzież w konkretne zagadnienie, będące punktem wyjścia dla fabuły - mówią organizatorzy.
Centrum Sztuki Mościce i Kino Millennium
Projekcja dla klas I - III: 3 czerwca o godz. 9.00 Tytuł filmu: "GORYL ŚNIEŻEK W BARCELONIE" Tytuł prelekcji: "JAK PRZEKONAĆ SIĘ DO INNYCH? TOLERANCJA" Czas trwania zajęć: ok. 30 min. prelekcji + czas trwania filmu. - Z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka, Centrum Sztuki Mościce i Kino Millennium w Tarnowie zapraszają Państwa do wzięcia udziału w projekcie, na który składają się dwie wyjątkowe projekcje filmowe. Proponowane przez nas tytuły są częścią tegorocznej, drugiej już edycji Interdyscyplinarnego Programu Edukacji Medialnej "KinoSzkoła" - pozaszkolnej formy edukacji, wykorzystującej film i nowe media, jako narzędzia wychowawcze i profilaktyczne. Autorką i kierownikiem projektu jest Joanna Zabłocka - Skorek, która od lat zawodowo i naukowo zajmuje się edukacją audiowizualną uczniów. Przygotowane przez nas dwa filmy będą więc nie tylko możliwością doskonałej zabawy dla dzieci, ale stworzą również okazję do włączenia poruszanych tam zagadnień do realizowanych przez Państwa programów profilaktyczno - wychowawczych - mówią organizatorzy. Przed każdą z proponowanych projekcji filmowych przeprowadzona zostanie prelekcja, wprowadzająca uczniów w konkretne zagadnienie. Dla zainteresowanych grup spotkanie zakończy się dyskusją. Nauczyciele otrzymają materiały dydaktyczne, które będą mogli wykorzystać na zajęciach w szkole. Bohaterem filmu jest wyjątkowy mieszkaniec ogrodu zoologicznego - jedyny biały goryl na świecie. Jego gęste, śnieżne futro wywołuje zachwyt wszystkich dzieci, ale dla innych człekoształtnych lokatorów zoo małpiszon-albinos jest źródłem wstydu. Odtrącony i wyszydzany przez swoich ziomków, dzielny biały gorylek postanawia wyruszyć w sekretną misję do samego serca wielkiego miasta, gdzie rezyduje wszechwładna wróżka, która jako jedyna może przemienić go w zwykłego goryla. Tak rozpoczyna się niezwykła przygoda sprytnej małpki oraz towarzyszącego jej przyjaciela - wesołej czerwonej pandy. Ścigani przez kłusowników, wywołają w metropolii prawdziwe białe szaleństwo!
Projekcja dla klasy IV - VI: 3 czerwca godz. 11.30 Tytuł filmu: "BRAK ZASIĘGU" Tytuł prelekcji: "DZIECI W SIECI - SZANSE I ZAGROŻENIA" Kalli to chłopiec żyjący w świecie wyimaginowanych bohaterów, który całą wiedzę o życiu zaczerpnął z filmów i gier komputerowych. Jest całkowicie uzależniony od telefonu i internetu. Gdy dowiaduje się, że Boże Narodzenie będzie musiał spędzić ze swoim ojcem i jego nową rodziną na dalekiej, surowej Północy, jest bliski załamania. Kalli wpada na pewien pomysł - postanawia uciec z domu. Po drodze czekają na niego prawdziwe niebezpieczeństwa. się podczas zamieci, traci zasięg w telefonie, a nawet przeżywa bliskie spotkanie z niedźwiedziem polarnym. Czeka go zderzenie nie tylko z rzeczywistością fizyczną, ale także z zaludniającymi okolicę fantastycznymi, zmyślonymi istotami. Kalli musi zmierzyć się z obydwoma światami. Szczegółowych informacji, dotyczących proponowanych przez nas projekcji, terminów spotkań oraz możliwości zorganizowania dodatkowych seansów, udziela koordynator projektu, Mariusz Batko ( tel. 14 6334622), 604 251 363 mbatko.mck@gmail.com.
Kino Marzenie
Projekcja filmu: "Tajemnica Zielonego Królestwa" Miejsce: Kino Marzenie, ul. Stanisława Staszica 4 Termin: 1 czerwca 2013 r., godz. 11:00 i 16:00, 2 czerwca 2013 r., godz. 11:00 i 14:00 Cena biletu: 18 zł Czas trwania: 1 god. 40 min. Profesor Bomba jest zwariowanym naukowcem, który pragnie udowodnić, że ukryty przed ludzkim wzrokiem miniaturowy świat niezwykłych istot, zwany Zielonym Królestwem, istnieje naprawdę. Profesor jest jedynym człowiekiem, który wierzy w jego istnienie. Niespodziewanie jego kilkunastoletnia córka, Mary Katherine, podlega niesamowitej transformacji i przeniesiona zostaje do Zielonego Królestwa. Tam wraz z grupą nowych przyjaciół musi stawić czoła wrogim siłom, które chcą pozbawić władzy Matkę Naturę, królową tej krainy. Wspólnie przeżyją wielką przygodę i uratują świat Zielonego Królestwa... i nasz własny.
Dzień Dziecka z Pałacem Młodzieży 3 czerwca, godz. 9.30 - 13.00
Tarnowskie Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Dzieci i Młodzieży "Pałac" oraz Pałac Młodzieży w Tarnowie zapraszają na spotkanie z cyklu "Tarnowskie historie Wędrującej Skarpety", które odbędzie się 3 czerwca 2013 r. w godz. 9.30 - 13.00 na terenach zielonych i obiektach sportowych Pałacu Młodzieży, ul. Piłsudskiego 24. Przedsięwzięcie dedykowane jest dzieciom w wieku 6 - 13 lat i wpisuje się w obchody Dnia Dziecka. - Z tej okazji przygotowaliśmy wiele atrakcji, ze szczególnym uwzględnieniem form, które gwarantują aktywny sposób spędzania czasu. Oprócz propozycji gier sportowych, integracyjnych i rekreacyjnych, przygotowaliśmy LARP-a - fabularną grę terenową. W czasie tej gry, uczestnicy poprzez rozwiązywanie różnorakich zadań ćwiczących sprawność umysłową, fizyczną i artystyczną, w nietypowy sposób będą mogli odkryć swoje talenty - zadania będą miały zróżnicowany stopień trudności, adekwatny do wieku uczestników.Dodatkowo stworzymy salon gier planszowych, w którym udostępnimy kilkadziesiąt gier o charakterze edukacyjnym. Wierzymy, że walory "planszówek" - zwłaszcza te integracyjne i towarzyskie, przypadną dzieciom do gustu, a w przyszłości staną się poważną konkurencją dla gier komputerowych - informują organizatorzy. Spotkanie zaplanowano jako wydarzenie plenerowe, jednak w razie niepogody wszystkie działania odbędą się, zgodnie z harmonogramem, w budynku Pałacu Młodzieży.
Teatr im. Ludwika Solskiego
Spektakl: "Trzy świnki" Roberta Dorosławskiego Miejsce: Teatr im. Ludwika Solskiego, ul. Mickiewicza 4, Duża scena Termin: 1, 2 czerwca - godz 15.00 i 17.00, 3 czerwca - godz 9.00 i 11.00 Czas trwania spektaklu: 70 min Cena biletu: 15 zł "Trzy świnki" Roberta Dorosławskiego to swobodne przekształcenie znanej i bardzo lubianej opowieści, pochodzącej ze zbioru baśni braci Grimm. Tytułowe Świnki zachorowały na ... nudę. Nie chcą się bawić z innymi zwierzętami, nie zamierzają także budować domu, ani porządkować podwórka, choć zima tuż, tuż... Pozostałe zwierzęta wpadają na pewien pomysł. Świnki trzeba przestraszyć ! Obmyślają chytry plan. Owca przebiera się za wilka, a Krowa za smoka. Czy plan się powiedzie? Czy Świnki pokonają lenistwo i przestaną się wreszcie nudzić? Obsada: Iwona Chołuj, Teresa Dzielska, Agata Ochota - Hutyra, Paula Kwietniewska/Agata Jędrysiak, Małgorzata Marciniak, Waldemar Cudzik oraz Robert Rutkowski. Bajka muzyczna - posiada dodatkowy walor edukacyjny - dzieci wraz z aktorami odkrywają tajemnice "kuchni teatralnej".
Dla czytelników portalu Tarnow.net.pl cztery podwójne zaproszenia na spektakl dla dzieci "Trzy świnki" Roberta Dorosławskiego, który odbędzie się w niedzielę, 2 czerwca o godz. 17.00 w Teatrze im. Ludwika Solskiego. Każdy, kto prześle na adres konkurs@tarnow.net.pl w terminie do piątku, 31 maja swoje imię i nazwisko oraz nr tel. i adres e-mail weźmie udział w losowaniu wejściówek. W temacie wiadomości należy wpisać: "Trzy świnki"
Balonowy Dzień Dziecka w Gemini Park Tarnów
Każdy, kto szuka ciekawego pomysłu na spędzenie w oryginalny sposób dnia dziecka ze swoimi pociechami, powinien w sobotę, 1 czerwca odwiedzić Gemini Park Tarnów. Największe w regionie centrum handlowe przygotowało mnóstwo atrakcji, a główną z nich są loty balonem! Z okazji zbliżającego się święta wszystkich najmłodszych, Gemini Park Tarnów ma wiele niespodzianek dla swoich klientów: balonowe mini-zoo, balonowe konkursy, zabawy z upominkami, zgadywanki i wiele więcej. Jednak główną atrakcją jest lot balonem na uwięzi na wysokość ok. 50 metrów, w którym jednorazowo może wziąć udział nawet 6 osób, dlatego najmłodsi będą mogli wybrać się w podniebną podróż ze swoimi rodzicami. Balon zlokalizowany będzie na terenach zielonych przylegających do centrum handlowego. Żeby polecieć balonem, wystarczy okazać paragon za zakupy zrealizowane w Gemini w tym dniu na kwotę minimum 100 zł. - Jesteśmy przekonani, że nasze balonowe wydarzenie będzie niezwykłą przygodą dla naszych wszystkich klientów, a podniebna podróż z pewnością pozwoli na podziwianie pięknych widoków i panoramy naszego miasta - mówi Kinga Witek, Dyrektor ds. Marketingu i PR Gemini Park Tarnów. Początek wydarzenia zaplanowany jest na godzinę 11:00 i potrwa do 19:00, natomiast od godziny 12:00 rozpocznie się warty zobaczenia na żywo proces przygotowywania balonu do lotów. Loty balonem odbędą się, jeżeli pozwolą na to warunki atmosferyczne (bez silnego wiatru i opadów).
Kawiarnia Inka Cafe
Kawiarnia Inka Cafe zaprasza wszystkie Dzieci oraz dorosłych na zabawę z okazji Dnia Dziecka. Wszystkich uczestników czeka mnóstwo atrakcji, a także konkursy z nagrodami. Miejsce: Kawiarnia Inka Cafe przy ul. Wojska Polskiego 10 Termin: 1 czerwca o godz. 15:00 W programie m.in.:
 • zaczarowany świat, do którego Wasze pociechy, poprzez wiele szalonych gier i zabaw przeniesie Was Tęczowa Magda,
 • edukacja poprzez zabawę z grami planszowymi z firmą "6 oczek",
 • występ prawdziwego Klauna, który oprócz kolorowych balonów oraz innych gadżetów przygotował również specjalne upominki dla każdego dziecka,
 • malowanie twarzy,
 • morze baniek mydlanych. Ponadto: w części kawiarnianej pyszne menu dla najmłodszych i rodziców: obiady, przekąski, desery i soczki. Wstęp wolny - dzieci tylko pod opieką osoby dorosłej rodzica/opiekuna prawnego Inka Cafe to kawiarnia przyjazna dzieciom oraz rodzicom. Tutaj każdy, bez wyjątku znajdzie coś dla siebie. Pyszna kawa oraz wspaniałe desery umilą chwile spędzone z maluchem. Dla najmłodszych przygotowany jest specjalny kącik zabaw stylizowany na pokój dziecięcy - oczywiście widoczny z każdego stolika. W cieplejsze dni wiele atrakcji czeka na dzieciaki na zewnątrz: trampolina, piaskownica, zjeżdżalnia z pewnością zajmą czas nawet najbardziej żywiołowych maluchów. Ponadto w ofercie znajdują się bogate oraz atrakcyjne cenowo oferty obiadowe, a pyszne potrawy przygotowuje zawodowy kucharz z bardzo bogatym doświadczeniem. Kawiarnia posiada niezbędne akcesoria do opieki nad niemowlętami, a także kącik dla mam karmiących. Teraz wyjście z maleństwem na spacer może nabrać zupełnie innego wymiaru.
  Mini Golf Biały Królik
  Adres: Zawada 137 F 33-112 Tarnowiec tel. 512 484 537 Odległość od Tarnowa: 4 km (około 10 minut jazdy samochodem) Dojazd drogą: Tarnów - Tarnowiec - Zawada Opis: W parku Mini Golf Biały Królik znajduje się 18 stanowisk do gry o różnym stopniu trudności. Zasady gry są proste. Wbijasz piłeczkę do dołka najmniejszą liczbą uderzeń i wygrywasz! W cenie biletu pokonujesz wszystkie tory, zapewniamy też piłeczki i kije golfowe dostosowane do wieku i wzrostu. Gracze otrzymują również specjalną kartę do zapisywania wyników. Zapraszamy zarówno seniorów jak i dzieci już od 2 roku życia. Już 1 czerwca na polu Mini Golfa Biały Królik odbędą się pierwsze rozgrywki Wiosennego Turnieju Mini Golfa Zawada. Do udziału w turnieju zapraszamy wszystkich: dużych i małych. Rozgrywki odbywać się będą w dwóch kategoriach: Junior (do 10 lat) i Open (powyżej 10 roku życia). Udział w zawodach jest bezpłatny. Nie zwlekaj zgłoś swój udział na www.minigolfzawada.pl lub zadzwoń pod numer: 512 484 537. Uczestnicy turnieju będą mieli do pokonania 18 torów do minigolfa, a na zaliczenie każdego dołka będą mieli po 6 uderzeń. Organizatorzy podczas turnieju zapewniają sprzęt sportowy niezbędny do przeprowadzenia zawodów i bezpłatne korzystanie z torów do minigolfa.
  Dla czytelników portalu Tarnow.net.pl pięć podwójnych zaproszeń do wykorzystania jednorazowo na grę na polu do mini golfa Biały Królik. Każdy, kto prześle na adres konkurs@tarnow.net.pl w terminie do piątku, 31 maja swoje imię i nazwisko oraz nr tel. i adres e-mail weźmie udział w losowaniu wejściówek. W temacie wiadomości należy wpisać: "Dzień Dziecka - Biały Królik"
  Park Linowy "Szara Sowa"
  Adres: Zawada 137f, 33-112 Tarnowiec tel.: 600 969 185, 606 148 444 Odległość od Tarnowa: 4 km (około 10 minut jazdy samochodem) Dojazd drogą: Tarnów - Tarnowiec - Zawada www.szarasowa.pl Godziny otwarcia: Sobota - niedziela oraz długie weekendy: 30 maja - 2 czerwca Park czynny będzie w godzinach: 12:00 - 18:00. W pozostałe dni tygodnia, z usług Parku można będzie skorzystać po wcześniejszej rezerwacji telefonicznej (co najmniej 48 godz. przed planowanym terminem wizyty). Cennik: trasa niska 20 zł, trasa wysoka 30 zł, trasa zjazdowa 20 zł, trzy tras 50 zł Opis: Dla lubiących dobrą i aktywną zabawę park oferuje możliwość pokonywania zamocowanych między drzewami tras linowych o różnym stopniu trudności. Dla dzieci i seniorów przygotowano łatwiejsze i niższe trasy zainstalowane na wysokości od 2 do 5 metrów nad ziemią - w skład tras wchodzi 9 przeszkód. Młodzież i dorośli mają do dyspozycji wymagającą większej sprawności trasę wysoką, która rozpięta jest między drzewami na wysokości od 5 do 15 metrów - ta trasa składa się z 11 przeszkód. Dla miłośników najmocniejszych wrażeń największą atrakcją będzie natomiast podnosząca poziom adrenaliny trasa zjazdowa. Składa się ona z trzech długich zjazdów, tzw. tyrolek, każda po około 150 metrów, z czego najwyższa znajduje się na wysokości 30 metrów. Przez cały czas pokonywania tras wszyscy nadzorowani są przez instruktorów. Po pokonaniu tras klienci mogą odpocząć na Sowiej Polanie, gdzie można zapalić ognisko i miło spędzić czas na łonie natury z przyjaciółmi lub rodziną. W bezpośrednim sąsiedztwie parku linowego Szara Sowa znajduje się też mini golf Biały Królik z osiemnastoma stanowiskami do gry.
  Zobacz także: Wypad za miasto
 • Komentarze...