Tarnowianki pokonały Sandecję (FOTO)
access_time 2012-11-20 19:01:47
Czwarte zwycięstwo z rzędu, a piąte w tegorocznych rozgrywkach o mistrzostwo II ligi odniosły siatkarki PKCH PWSZ Tarnów. W rozegranym awansem spotkaniu, tym razem w hali I Liceum Ogólnokształcącego pokonały 3:1 zespół Sandecji z Nowego Sącza.
Po wyrównanym początku wygrały pierwszego seta 25:21. W drugim obejmowały prowadzenie 5:2, 15:12. Rywalki zmniejszały straty do jednego punktu: 15:16 i 18:19. Końcówka należała do podopiecznych trenera Bodgana Dudka. Po atakach Sabiny Podlasek i Małgorzaty Ruszel wygrały w tej partii 25:21 i tradycyjnie już, w trzecim secie stanęły w miejscu. Po serii błędów w przyjęciu i nieskutecznych atakach przegrały seta 15:25. Na szczęście czwarty i jak się okazało ostatni set toczył się już pod dyktando tarnowianek. Po zagrywkach Małgorzaty Hajduk prowadziły 8:2, po atakach Sabiny Podlasek i Katarzyny Kutyły już 12:3. Przy stanie 24:9 zawodniczki Sandecji obroniły jeszcze piłkę meczową, ale za moment Ewelina Dyrek posłała zagrywkę w aut i PKCH PWSZ zdobył cenne trzy punkty. Po raz kolejny dobry mecz rozegrały Sabina Podlasek, Katarzyna Kutyła i Alicja Warchoł. Świetnie spisały się wprowadzone do gry tarnowskie juniorki: Weronika Wyroba i Barbara Gębiś. Dla tej drugiej, występującej na pozycji libero był to debiut w lidze w tegorocznym sezonie.
Tarnowianki po tej wygranej mają na swoim koncie 14 punktów i awansowały na czwarte miejsce w tabeli. Mają jednak więcej od rywalek rozegranych spotkań.
 W sobotę, na parkiecie w Myślenicach spotkają się z ostatnim w tabeli Dalinem i liczą na komplet punktów.
 PKCH PWSZ: Leszek, Młocek, Podlasek, Warchoł, Hajduk, Kutyła, Szubart (libero) – Ruszel, Wyroba, Styrkowiec, Wójcik, Gębiś (libero). Foto: Tomasz Schenk