Jak spędzić Święto Niepodległości w Tarnowie?
access_time 2012-11-08 17:20:07
11 listopada obchodzimy 94. rocznicę odzyskania niepodległość. W Tarnowie oprócz oficjalnych uroczystości odbędą się imprezy kulturalne i sportowe.
Szósty Niepodległościowy Raut Prezydenta
Już po raz szósty, w przeddzień Święta Niepodległości odbędzie się spotkanie ludzi ze świata polityki, biznesu, sztuki, sportu i mediów. Oprócz charakteru patriotycznego, będzie miało także wymowę społeczną. Szósty Niepodległościowy Raut Prezydenta odbędzie się w tarnowskiej Sali Lustrzanej i będzie także okazją do działań charytatywnych i wsparcia organizacji działających na rzecz osób potrzebujących. W 2011 roku zebrano ponad 20 tys. zł i 100 dolarów, które zostały przeznaczone na budowę hospicjum stacjonarnego dla chorych na raka Via Spei. W tym roku wsparcie powędruje do Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym.
Obchody 94. rocznicy odzyskania niepodległości
Prezydent miasta Tarnowa zaprasza do udziału w obchodach 94. rocznicy odzyskania niepodległości. Program: 10 listopada godz. 19.00 - Bazylika Katedralna - koncert muzyki chóralnej w hołdzie poległym w obronie Ojczyzny - Chłopięcy Chór Katedralny Pueri Cantores Tarnovienses 11 listopada godz. 15.00 - Bazylika Katedralna - msza św. w intencji Ojczyzny godz. 16.10 - ul. Katedralna - przemarsz pod Grób Nieznanego Żołnierza godz. 16.30 - Grób Nieznanego Żołnierza - hymn państwowy - przemówienie prezydenta miasta Tarnowa - apel pamięci i salwa honorowa Pododdziału Honorowego Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie - złożenie Świateł Pamięci - wspólne śpiewanie pieśni legionowych z towarzyszeniem orkiestry Zakładów Azotowych w Tarnowie-Mościcach S.A. Organizatorzy proszą o składanie wyłącznie zniczy - Świateł Pamięci.
Solski patriotycznie
Patriotycznie i rodzinnie zapowiada się 11 listopada w Teatrze Solskiego w Tarnowie. W ramach tegorocznych obchodów 94 rocznicy Odzyskania Niepodległości aktorzy zapraszają mieszkańców Tarnowa do wspólnego śpiewania pieśni niepodległościowych, żołnierskich i patriotycznych, na schodach przed budynkiem Teatru. Okazją do rodzinnego spędzania wolnego czasu będzie spektakl „Tajemniczy ogród” w reżyserii Tomasza Obary, który zostanie wystawiony o godz. 15.00. Ta ciepła, rodzinna historia z pozytywnym przesłaniem będzie okazja do spędzenia czasu w gronie bliskich. Po spektaklu małych i dużych widzów organizatorzy zapraszają na schody przed Teatrem, gdzie o godzinie 17.00 rozpocznie się patriotyczne, wspólne śpiewanie. - Solski Patriotycznie - jest pomysłem na aktywne uczestnictwo w obchodach Narodowego Święta Niepodległości – mówi Rafał Balawejder dyrektor teatru. Na wszystkich czekają śpiewniki przygotowane przez Urząd Miasta Tarnowa. W śpiewanie włączą się aktorzy Solskiego. Akompaniował będzie Bartosz Szułakiewicz - tarnowski muzyk, kompozytor i aranżer. W planach jest także wspólne zdjęcie przed teatrem oraz utworzenie „żywej biało-czerwonej flagi” – na uczestników imprezy czeka bowiem kilkaset białych i czerwonych światełek chemicznych.
Kabaretowa Noc Listopadowa
Data: Niedziela, 11 listopada 2012 r. godz. 18.30 - 23:00 Miejsce: Centrum Sztuki Mościce, ul. Traugutta 1 Bilety w cenie 90 zł, 140 zł i 180 zł do nabycia: - www.biletynakabarety.pl - Tarnowskim Centrum Kultury przy Rynku 5. Informacje: pod nr tel. 22 666 98 08 oraz 669 895 798 Do miasta przyjadą największe gwiazdy polskiej sceny kabaretowej. Kabareciarze przedstawią program pt. "Projekt II RP". - To będzie bardzo specyficzny projekt, obejmujący w przedwojennej formie też zjawiska współczesne, pokazujący, jak wiele nas łączy z naszymi przodkami, jakie są nasze polskie uniwersalne i ponadczasowe cechy i zachowania. Wszystko to z uśmiechem, humorem i lekkością charakterystyczną dla legendarnych przedwojennych kabaretów "Qui pro quo" czy "Morskie oko" - mówią organizatorzy przedsięwzięcia. Podczas Kabaretowej Nocy Listopadowej - Tarnów 2012 wystąpią:
 • Kabaret Moralnego Niepokoju
 • Ani Mru Mru
 • Artur Andrus
 • Grupa Mocarta
 • Jurki
 • Smile
 • Affabre
 • Arkadiusz Janiczek
  Sokole Zawody Pływackie
  Na terenie Parku Wodnego przy ulicy Piłsudskiego 30 odbędą się Sokole Zawody Pływackie organizowane przez Sekcję Sportową Polskiego Towarzystwa Gimnastycznego "Sokół - Świat Pracy" z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Organizatorzy zapraszają do udziału w zawodach uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych, studentów szkół wyższych oraz osoby dorosłe. Osobna kategoria przeznaczona jest dla osób niepełnosprawnych. Tarnowski Ośrodek Sportu i Rekreacji uprzejmie informuje wszystkich Klientów Parku Wodnego przy ul. Piłsudskiego 30 iż w dniu 11 listopada 2012r. w godzinach od 15.00 do 17.00 niecka sportowa pływalni będzie nieczynna w związku z organizacją Sokolich Zawodów Pływackich Zobacz także: Darmowe flagi - sprawdź, gdzie odebrać
 • Komentarze...